Wskakuje na kolana? Daje ci wyraźny sygnał

Wskakuje na kolana? Daje ci wyraźny sygnał

Kot w ten sposób chce ci przekazać ważną wiadomość
Kot w ten sposób chce ci przekazać ważną wiadomość
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
oprac. KPL
06.03.2024 09:16, aktualizacja: 06.03.2024 09:39

Koty cały czas potrafią nas zaskakiwać. Mimo że każda z tych istot posiada swój unikatowy charakterystyczny temperament, pewne zachowania mogą być wspólne dla większości futrzastych przyjaciół.

Koty cenią swoją niezależność, lecz kiedy odczuwają samotność, uwielbiają do nas przylgnąć, wskakiwać na kolana i domagać się głaskania, przy tym zachęcając nas do interakcji mruczeniem. Ale co zrobić, gdy nasz czworonożny przyjaciel staje się nadmiernie natrętny i stale zajmuje czas innych domowników? Zanim damy się ponieść irytacji, dobrze zrozumieć, co kot próbuje nam w ten sposób powiedzieć.

Kot ciągle na ciebie wchodzi? Miej tego świadomość

Drzemiesz na sofie, a nagle czujesz, jak kot usiłuje wejść ci na plecy lub brzuch? Takie działanie twojego pupila jest proste do interpretacji. Jakie ma ono znaczenie?

Resztę artykułu znajdziesz pod filmem wideo.

Pierwszym powodem jest... podkreślenie przynależności. Kot chce w ten sposób zaznaczyć, że dana osoba jest jego "własnością". Jest to wyraz dominacji i objęcia kontroli. Lecz to nie jedyne wyjaśnienie.

Kolejnym motywem niecodziennego zachowania kota może być potrzeba okazania uczucia do właściciela. Jeśli kot kładzie się na danym człowieku, zasypiając i cicho przy tym mrucząc, wyraża swoje pełne zaufanie do niego.

Warto również wspomnieć, że jeżeli kot jest szczęśliwy będąc w towarzystwie człowieka, to trudno będzie go przekonać do opuszczenia łóżka. Koty uwielbiają spać obok ludzi, którym zaufały. Co więcej, uwielbiają ciepło. Dlatego zimą zwykle nie będą preferować mniej przytulnych miejsc do spania.

Koty potrafią zaskakiwać

Prawdopodobnie każdy opiekun kota zgodzi się, że te stworzenia to niezwykli indywidualności, których zachowanie bywa enigmatyczne. Koty umieją sygnalizować swoje niezadowolenie za pomocą ogona, demonstrować przywiązanie i ochotę na zabawy układając się brzuchem do góry oraz przyciągać uwagę właściciela miaucząc.

Odwiedź naszą grupę FB - #Samodbałość. Tu będziemy na bieżąco informować o wywiadach, najnowszych opowieściach. Dołącz do grupy i zaproś wszystkie swoje kontakty. Czekamy na Ciebie!

Posiadasz wieść, zdjęcie lub wideo? Wyślij to do nas przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta