Trwa ładowanie...

Twój wygląd nie ma nic wspólnego z twoją atrakcyjnością. Dowodzą tego najnowsze badania!

Mówi się, że najpiękniejszą częścią każdego człowieka jest jego wnętrze. I chociaż sceptycy twierdzą, że o atrakcyjności świadczy nasz wygląd, to naukowcy z Uniwersytetu w Lubece przekonują, że podstawą w przyciąganiu płci przeciwnej jest... zrozumienie drugiej osoby. Przedstawiają wyniki badań, które zdają się jednoznacznie potwierdzać tę tezę.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Twój wygląd nie ma nic wspólnego z twoją atrakcyjnością. Dowodzą tego najnowsze badania!Źródło: 123RF.COM
d2orxec
d2orxec

Wszyscy chcemy być atrakcyjni i podobać się płci przeciwnej. Taka jest nasza natura i często nawet nieświadomie nasze zachowania mają prowadzić do poprawy naszego wyglądu i zwiększenia atrakcyjności. Jedni z nas stawiają na ubiór, inni na tak drastyczne metody jak operacje plastyczne, a jeszcze inni są przekonani o tym, że najważniejszy jest nie wygląd, a charakter.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

I to właśnie ta ostatnia grupa ma najwięcej racji, kiedy w grę wchodzi prawdziwy wyznacznik tego, co w naszej osobie może podobać się innym. Badania na ten temat przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu w Lubece. Wybrali ponad stu ochotników, połowę mężczyzn i połowę kobiet, po czym poddali ich eksperymentowi.

d2orxec

Polegał on na przedstawieniu filmów, na których osoby płci przeciwnej prezentowały swoje reakcje na dwie emocje: smutek i złość. Następnie zapytano ich o poziom zainteresowania, jaki wzbudziły w nich poszczególne osoby z filmów, przy jednoczesnej obserwacji aktywności ich mózgu.

Okazuje się, że najbardziej podobają nam się osoby, które wyrażają swoje emocje w ten sam sposób co my. Czyli te, których postępowanie jesteśmy w stanie zrozumieć i się z nim utożsamić.

Wszystko przez to, że ośrodek w naszym mózgu, który odpowiada za empatię i odczytywanie reakcji otoczenia, współpracuje z ”ośrodkiem nagradzania siebie”. To dzięki niemu czujemy się pewni siebie i zadowoleni ze swoich sukcesów, takich jak rozumienie drugiej osoby.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

To oznacza, że możemy przestać przejmować się odrobiną cellulitu na pośladkach i zbyt wąskimi ustami. Inne osoby przyciągnie przede wszystkim podobieństwo naszych dusz.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2orxec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2orxec