ycipk-3yb5m8

U matki dwójki dzieci zdiagnozowano raka. Potem wyrzucono ją z pracy

Kiedy pielęgniarka Heather Caro zaczęła pracować na oddziale onkologii, wyobrażała sobie, że wie o raku wszystko. Nie sądziła, że wkrótce będzie musiała poradzić sobie z własną chorobą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów u kobiet.
Rak piersi jest jednym z najczęstszych nowotworów u kobiet. (123RF)
ycipk-3yb5m8

W 2012 roku Caro dowiedziała się, że ma raka piersi. Kobieta miała za sobą niezliczone spotkania z pacjentami zmagającymi się z nowotworem, znała organizacje pomagające takim osobom, sama brała udział w akcjach charytatywnych. Jednak dopiero wówczas, gdy w wieku 32 lat usłyszała druzgocącą diagnozę, w pełni zrozumiała, czym naprawdę jest ta potworna choroba.

Zaczęło się od tego, że kobieta podczas zdejmowania stanika wyczuła pod pachą guzek. Wykonała badanie ultrasonograficzne i jego wynik był dla pielęgniarki jasny jeszcze zanim o raku poinformował ją lekarz.

W tym czasie Caro razem z mężem Chrisem i dwójką dzieci właśnie przeprowadziła się do miejscowości Coeur d’Alene w Stanach Zjednoczonych. Zaczęła nową pracę w szpitalu, w związku z czym miała trzymiesięczną przerwę w dostępie do ubezpieczenia zdrowotnego. Dlatego, gdy wyczuła guzek, poczekała kolejne 2 miesiące, nim udała się na badanie. Bała się, że w innym przypadku leczenie nie zostanie pokryte przez ubezpieczenie.

ycipk-3yb5m8

Dzień po tym, jak znów objęło ją ubezpieczenie, ruszyła do lekarza. Mammogram nie wykrył żadnych zmian, jednak ultrasonograf wychwycił guzek. Kobieta przygotowywała się do najtrudniejszej walki w jej życiu, kiedy spadła na nią kolejna zła wiadomość: straciła pracę.

W rozmowie z "People" Caro tłumaczy, że nie wyrzucono jej dlatego, że ma raka, ale z powodu czasu, jaki przebywała na urlopie z uwagi na leczenie. Ten wydłużył się do 8 miesięcy, po 3 pierwszych miesiącach, które przepracowała w szpitalu. Kobiecie nie przysługiwały dodatkowe świadczenia, ponieważ pracowała w szpitalu nie dłużej niż rok. – Wciąż pamiętam ten telefon z działu HR. Właśnie zaczynałam leczenie. Byłam taka chora, że nie mogłam samodzielnie jeść – opowiada.

Bezrobotna matka z dwójką dzieci zaczęła popadać w kłopoty finansowe. Mimo że jej mąż pracował i pomagały im fundacje charytatywne, koszty leczenia były olbrzymie i rodzina zaczęła tonąć w długach. Po pięciu latach od diagnozy, wciąż nie udało się ich spłacić. – Nigdy nie będę mogła przejść na emeryturę, ponieważ przez resztę życie będę spłacać te głupie długi za leczenie – mówi Caro.

ycipk-3yb5m8

Była pielęgniarka wyjaśnia, że świat nie przestaje gnać do przodu w chwili diagnozy. Pojawiają się wówczas problemy, o których chorzy woleliby nie myśleć. – Nadal masz rachunki do zapłacenia, wciąż musisz spłacać hipotekę – mówi. – Tak naprawdę koszty życia rosną, bo dochodzą opłaty za leczenie, musisz przejść na specjalną dietę i przyjmować suplementy – dodaje.

Caro została poddana podwójnej mastektomii, a w 2012 roku doczekała się zabiegu rekonstrukcji piersi. Pojawiły się kolejne problemy – infekcja po operacji niemal doprowadziła do sepsy i w efekcie rekonstrukcja musiała zostać odwrócona. – Kiedy nawet "nieprawdziwe" piersi starały się mnie zabić, uznałam, że muszę po prostu skoncentrować się na byciu silną i zdrową – mówi kobieta. Decyzję o tym, by nie próbować więcej rekonstrukcji biustu, pomógł podjąć jej mąż. – To on na mnie wpłynął, powiedział: "Piersi nie są warte twojego życia" – opowiada Caro w rozmowie z "People".

Kobieta przeszła również chemioterapię i radioterapię, które, jak przyznaje, bardzo zmieniły ją fizycznie i psychicznie. – Nigdy nie odzyskasz ciała, które zabrała ta choroba – podkreśla. Caro pisze bloga, na którym opowiada o swoich traumatycznych doświadczeniach i wpiera inne kobiety chore na raka. Podkreśla, że ważne jest, by pozwolić innym sobie pomóc. – Nie zrobisz tego sama. I na szczęście nie musisz – mówi.

ycipk-3yb5m8

Źródło: "People"

Zobacz też: Walczyła z rakiem piersi. W tym samym czasie chorował jej pies

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

ycipk-3yb5m8
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3yb5m8

ycipk-3yb5m8
ycipk-3yb5m8