Ubezpieczenie szkolne czy indywidualne - co wybrać?

Ubezpieczenie szkolne czy indywidualne - co wybrać?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.12.2019 15:07, aktual.: 04.12.2019 11:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ubezpieczenie dziecka to jeden z tych obowiązków, o którym należy pamiętać raz do roku. Samo wkupienie ubezpieczenia i podpisanie umowy nie jest skomplikowane, zadaniu temu warto jednak poświęcić dłuższą chwilę. Do wyboru, oprócz powszechnie stosowanego ubezpieczenia szkolnego, rodzin ma jeszcze ubezpieczenie indywidualne, którego wykupienie warto rozważyć tym bardziej, że nie wyklucza się ono z szkolną polisą.

1.Ubezpieczenie szkolne - czy warto
2.NNW - indywidualne ubezpieczenie dziecka
3.Ubezpieczenie dziecka online
4.Ubezpieczenie szkolne czy indywidualne?

Ubezpieczenie szkolne - czy warto

Ubezpieczenie szkolne czy indywidualne - co wybrać? Takie pytanie zadaje sobie wielu rodziców, choć większość nadal odruchowo pozostaje przy ubezpieczeniu szkolnym. Jest ono oczywiście ważne i potrzebne. Jego zadaniem jest wsparcie bezpieczeństwa dzieci, ochrona ich w sytuacji nieszczęśliwego wypadku i jego następstw. Chodzi przede wszystkim o wypadki z uszkodzeniem ciała takie jak skręcenia i złamania kończyn, które dzieciom zdarzają się dość często. Tym bardziej w szkole, która pełna jest aktywnych młodych ludzi. Nie brakuje tutaj również okazji do różnego typu szaleństw, nie zawsze niestety bezpiecznych. Ubezpieczenie dziecka w szkole jest więc koniecznością, jest to bowiem podstawowy sposób ochrony dziecka przez czas, kiedy uczęszcza ono do szkoły.

Warto jednak pamiętać, że takie szkolne ubezpieczenie dziecka obowiązuje tylko na terytorium Polski. Nie tylko w szkole, ale i poza nią, natomiast wyłącznie na obszarze Polski. Ważne jest także to, że ubezpieczenia szkolne dość często ograniczone są wyłącznie do 10 miesięcy nauki. Większość nie obejmuje okresu wakacji, co oznacza, że jeśli dziecko nie będzie miało wykupionej dodatkowej ochrony na czas lipca i sierpnia i ulegnie wypadkowi, na pomoc ze strony ubezpieczyciela nie ma co liczyć.

Wysokość wypłat jest najczęściej uzależniona od określonych przez ubezpieczyciela ram dotyczących konkretnych uszkodzeń ciała. Najczęściej jest to kilka lub kilkanaście proces od całości wskazanej w umowie polisy kwoty.

NNW - indywidualne ubezpieczenie dziecka

Ubezpieczenia grupowe, szkolne to nie jedyny sposób ochrony dziecka przed następstwem nieszczęśliwych wypadków. NNW ubezpieczenie dziecka to forma indywidualnej ochrony zależnej w czasie i zakresie od typu umowy zawartej z ubezpieczycielem. Prywatne ubezpieczenia dają bowiem możliwość dopasowania zakresu ochrony do indywidualnych potrzeb (młody sportowiec, który intensywnie trenuje będzie na przykład potrzebował nieco innego typu ochrony niż jego kolega, który skupia się na rozwoju kompetencji matematycznych). Ubezpieczenie dziecka można realizować w ramach umowy dodatkowej do polisy na życie oraz jako niezależną umowę. Co ważne, tego typu ubezpieczenia online jako umowa dodatkowa obejmują nie tylko pomoc finansową w przypadku konkretnego zdarzenia, lecz także bogaty pakiet assistance. Chodzi tutaj między innymi o:

• transport do i z placówki medycznej
• pokrycie kosztów rehabilitacji
• organizację i pokrycie kosztów opieki domowej
• pomoc w zakupie i transporcie sprzętu rehabilitacyjnego, jeśli będzie taka potrzeba.

Ubezpieczenie dziecka online

Ubezpieczenia online bardzo łatwo wykupić, uiszczanie regularnych składek także nie stanowi problemu. W razie potrzeby w ciągu kilku chwil można rozszerzyć opiekę o dodatkowe elementy. Co ważne, ubezpieczenie takie działa w szkole (nie koliduje ono z podstawowym grupowym ubezpieczeniem szkolnym) oraz poza nią. Ochrona działa wszędzie, także poza granicami kraju. 24 godziny na dobę. Ubezpieczenie można wykupić w każdym momencie. Ochrona trwa 5 lat lub krócej - do skończenia 18. roku życia przez dziecko. Tak jest w przypadku umowy dodatkowej wykupywanej do istniejącej już polisy. Jeśli umowa jest niezależna, jest ona ważna 12 miesięcy. W obydwu przypadkach obejmuje ona także okres wakacyjny. W przypadku ubezpieczenia dodatkowego wypłaty nie są stałe i jednoznacznie określone. Zależą one od rodzaju zdarzenia i uszczerbku na zdrowiu dziecka, stanowią więc odpowiedni proces sumy ubezpieczenia. W przypadku umowy niezależnej kwoty są z góry ustalone. Rodzic wie, na jakie wsparcie może liczyć w przypadku złamania nogi czy oparzenia ręki. Co ważne, w przypadku ubezpieczeń niezależnych ubezpieczyciel dokonuje wypłaty na podstawie dokumentów potwierdzających samo zdarzenie (np. opis z SOR). Wypłata może więc pojawić się w trakcie leczenia i istotnie wspomóc domowy budżet w takiej sytuacji. Brak konieczności na zakończenie leczenia jest jedną z największych zalet ubezpieczenia w formie niezależnej umowy.

Ubezpieczenie szkolne czy indywidualne?

Rodzic nie musi dokonywać wyboru między tymi ubezpieczeniami. Są one od siebie niezależne. Nie wykluczają się, a jedynie zwiększają liczbę świadczeń. Jeśli natomiast rodzic chce wybrać tylko jedno ubezpieczenie, z pewnością NNW jest rozwiązaniem lepszym. To kompleksowa ochrona, w Polsce i na świecie, w szkole i poza nią, 24/7, 365 dni w roku. Nieważne czy są egzaminy, ferie czy wakacje - on zawsze działa.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także