Blisko ludziUczniowie tęsknią za szkołą i dają temu wyraz. Wspaniała akcja w Sulejówku

Uczniowie tęsknią za szkołą i dają temu wyraz. Wspaniała akcja w Sulejówku

Uczniowie tęsknią za szkołą i dają temu wyraz. Wspaniała akcja w Sulejówku
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Aleksandra Kisiel

26.04.2020 14:36, aktual.: 26.04.2020 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szkoły będą zamknięte przynajmniej do 24 maja. Kolejny miesiąc izolacji jest trudny dla wszystkich. Dzieci z podstawówki w Sulejówku bardzo tęsknią za nauczycielami. Pokazują to w uroczy sposób.

Szkoły i przedszkola są zamknięte już drugi miesiąc. Do 24 maja zajęcia będą się odbywały zdalnie. Co oznacza, że większość nauczycieli i dzieci nie zobaczy się na żywo bardzo długo. Internetowe zajęcia, choć pchają do przodu stopień realizacji podstawy programowej, nie są tym rodzajem kontaktu, którego potrzebują dzieci i młodzież. Kolejne tygodnie izolacji sprawiają, że nawet najbardziej zatwardziali wagarowicze, zaczynają tęsknić za belframi.

List do nauczycieli

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulejówku dali temu wyraz. Na chodniku przed szkołą kolorową kredą napisano: “Tęsknimy za szkołą”. Napis ozdobiono kwiatkami, a sądząc po charakterze pisma, jego autorami musieli być trzecio- lub czwartoklasiści.

Ujmujące zdjęcie przedstawiające chodnikową laurkę pojawiło się na fanpejdżu szkoły, a niedługo potem pod uczniowskim "graffiti" podpisali się nauczyciele. "A my za uczniami", napisało grono pedagogiczne, do wiadomości dołączając różowe serduszko.

Miejmy nadzieję, że tęsknota nie będzie trwała kolejne miesiące i jeszcze w maju stęsknione dzieci wrócą do szkoły. Ku obustronnej radości i nauczycieli, i rodziców, którzy w czasie pandemii koronawirusa żonglują mnóstwem piłeczek, starając się nie upuścić żadnej z nich.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także