Trwa ładowanie...
d26e4yw

Uderzenie deską. Amerykańska szkoła przywraca kary cielesne

Dyrektor szkoły w stanie Georgia jako formę kary zaproponował trzy uderzenia półmetrową drewnianą deską. Rodzice co trzeciego dziecka wyrazili zgodę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykańska szkoła przywraca kary cielesne. Rodzice co trzeciego dziecka wyrazili zgodę
Amerykańska szkoła przywraca kary cielesne. Rodzice co trzeciego dziecka wyrazili zgodę (123RF)
d26e4yw

W amerykańskiej szkole w stanie Georgia ma zostać przywrócona kara bicia deską. Dyrektor, Jody Boulineau, wysłał do rodziców formularz z pytaniem, czy zgadzają się na taką formę. W rozmowie z telewizją WRDW poinformował, że 1/3 dała pozwolenie.

Boulineau uzasadnia, że w szkole traktują dyscyplinę bardzo poważnie. "Był czas, kiedy kary cielesne były normą w szkołach i nikt nie miał z tym problemu" – powiedział dyrektor.

W regulaminie wyjaśniono, kiedy można stosować tę metodę na niegrzecznym dziecku. Są trzy etapy kary. "Kiedy uczeń zostanie odesłany z sali lekcyjnej, członek administracji szkoły porozmawia o naruszeniu regulaminu i powiadomi rodziców. Przy drugim upomnieniu może być zastosowana kara niecielesna. Wtedy też uczeń zostanie poinformowany o możliwych uderzeniach. Po trzecim upomnieniu uczeń dostanie trzy klapsy deską".

d26e4yw

Deska ma mieć 60 cm długości, 15 cm szerokości i prawie 2 cm grubości. Kiedyś w amerykańskich szkołach bicie deską było na porządku dziennym.

Rodzice co trzeciego dziecka wyrazili zgodę, ale reakcje były zróżnicowane. Zarówno pozytywne, jak i negatywne. "Świetnie, cieszymy się, że to znowu się dzieje" oraz "O mój Boże, nie mogę uwierzyć, że to robicie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26e4yw

Podziel się opinią

Share

d26e4yw

d26e4yw