Trwa ładowanie...

Umiar w zakupach i propagowanie zakazu aborcji. Tego od kobiet chcą biskupi

Uczestniczki pielgrzymki do Piekar Śląskich dostały lekcję od hierarchów kościelnych. Ci jasno wyrazili swoje zdanie na temat handlu w niedzielę, programu "500+" i aborcji. W imię dobra kobiet zwrócili się do rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Share
Umiar w zakupach i propagowanie zakazu aborcji. Tego od kobiet chcą biskupiŹródło: PAP/EPA, fot: Andrzej Grygiel
d2xl3x9

– Nie możemy się doczekać debaty sejmowej i odpowiedniej ustawy w sprawie inicjatywy obywatelskiej NSZZ „Solidarność” o ograniczeniu handlu w niedzielę – mówił apb Wiktor Skworc do setek pątniczek, cytowany przez wPolityce.pl. Poprosił minister Elżbietę Rafalską o "więcej empatii" względem kobiet pracujących w niedzielę, a raczej "zmuszanych" obsługiwać kasy w supermarketach.

Arcybiskup zauważył też, że program "500+" to nie wszystko, czego potrzebują polskie rodziny. Jego zdaniem powinien powstać dodatkowy program "Niedziela+". – Rodzina potrzebuje nie tylko pomocy finansowej, ale także czasu dla siebie – podkreślił Skworc, metropolita katowicki. Jego zdaniem, to żony i matki decydują o tym, jak wyglądają święta i niedziele. Podobnie jest z wychowaniem dzieci, które "od zawsze było ich pierwszą troską". Nie zabrakło i wątku aborcji, traktowanej jako grzech. Biskupi poprosili o właściwe, chrześcijańskie podejście do sprawy.

Zobacz także: Gowin o zakazie aborcji: "Potrzebna jest praca nad duszą Polaków"

d2xl3x9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xl3x9
d2xl3x9