Blisko ludziUmiar w zakupach i propagowanie zakazu aborcji. Tego od kobiet chcą biskupi

Umiar w zakupach i propagowanie zakazu aborcji. Tego od kobiet chcą biskupi

Umiar w zakupach i propagowanie zakazu aborcji. Tego od kobiet chcą biskupi
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | Andrzej Grygiel
Karolina Błaszkiewicz

21.08.2017 12:52, aktual.: 21.08.2017 17:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uczestniczki pielgrzymki do Piekar Śląskich dostały lekcję od hierarchów kościelnych. Ci jasno wyrazili swoje zdanie na temat handlu w niedzielę, programu "500+" i aborcji. W imię dobra kobiet zwrócili się do rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– Nie możemy się doczekać debaty sejmowej i odpowiedniej ustawy w sprawie inicjatywy obywatelskiej NSZZ „Solidarność” o ograniczeniu handlu w niedzielę – mówił apb Wiktor Skworc do setek pątniczek, cytowany przez wPolityce.pl. Poprosił minister Elżbietę Rafalską o "więcej empatii" względem kobiet pracujących w niedzielę, a raczej "zmuszanych" obsługiwać kasy w supermarketach.

Arcybiskup zauważył też, że program "500+" to nie wszystko, czego potrzebują polskie rodziny. Jego zdaniem powinien powstać dodatkowy program "Niedziela+". – Rodzina potrzebuje nie tylko pomocy finansowej, ale także czasu dla siebie – podkreślił Skworc, metropolita katowicki. Jego zdaniem, to żony i matki decydują o tym, jak wyglądają święta i niedziele. Podobnie jest z wychowaniem dzieci, które "od zawsze było ich pierwszą troską". Nie zabrakło i wątku aborcji, traktowanej jako grzech. Biskupi poprosili o właściwe, chrześcijańskie podejście do sprawy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także