UrodaCiało i twarzJesteś skinny fat? Jak poradzić sobie z taką sylwetką?

Jesteś skinny fat? Jak poradzić sobie z taką sylwetką?

Jesteś skinny fat? Jak poradzić sobie z taką sylwetką?
Kasia Kosik

17.08.2014 16:44, aktual.: 17.08.2014 18:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skinny fat to nowe określenie, które dotyczy ludzi chudych na zewnątrz, a otyłych wewnątrz, to inaczej chude grubasy. Bo rzeczywiście wyglądają szczupło i zgrabnie, ale to pozory. Takie osoby mają zaniedbane ciało, bez zarysowanych mięśni, często z cellulitem, zwiotczałe i ze zwisającą skórą.

Tłuszczyk u takich osób gromadzi się zazwyczaj w jednym miejscu, na pupie, biodrach, a najczęściej na boczkach i brzuchu. Problem ten dotyczy najczęściej osób, które mają obsesję na punkcie swojej wagi. Klasyczna waga nie jest dobrym wyznacznikiem, gdyż nie uwzględnia składu ciała. Jeżeli odchudzamy się niewłaściwie, możemy zauważyć spadek wagi, ale odbywa się to kosztem tkanki mięśniowej, a nie tłuszczowej. Podstawowym problemem takich osób jest zbyt mało mięśni i zbyt dużo tłuszczu.

Skinny fat zazwyczaj nie korzystają z aktywności fizycznej, a do tego jedzą dość niezdrowo. Dieta bogata w cukier i produkty przetworzone nie musi powodować odkładania się tkanki tłuszczowej na zewnątrz, a powstanie tłuszczu trzewnego (narządów wewnętrznych), który może prowadzić do wielu chorób. Tłuszcz trzewny jest niewidoczny i niewyczuwalny. Jego nadmiar może wpłynąć na zaburzenie funkcjonowania organów wewnętrznych (np. wątroby czy serca).

Chude grubasy napotykają na te same problemy co osoby otyłe, czyli na cukrzycę typu II, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, problemy metaboliczne i wystąpienie groźnych chorób serca.

- Medycyna estetyczna posiada swoje sposoby na „otyłość miejscową”. Można wybrać kriolipolizę, czyli redukcję zalegającej tkanki tłuszczowej za pomocą niskich temperatur, bez użycia igieł ani skalpela. Alternatywą jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzyknięciu substancji odnawiających i rewitalizujących w postaci koktajlu w określone miejsce. Inną skuteczną metodą jest lipoliza ultradźwiękowa, niszcząca strukturę tkanki tłuszczowej, co wyszczupla i modeluje sylwetkę. Z cellulitem rozprawia się natomiast Cellu Contour – mówi Anna Machnik, kosmetolog z Body Clinic w Katowicach.

Warto  prowadzić w miarę zdrową praktykę dietetyczną, ponieważ brak tkanki tłuszczowej i szybki metabolizm nie muszą oznaczać zdrowego organizmu.

Źródło: informacja prasowa Tomasz Pietrzak

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także