UrodaPaznokcieNa czym polega manicure tytanowy? Wady i zalety tytanowych paznokci

Na czym polega manicure tytanowy? Wady i zalety tytanowych paznokci

Manicure tytanowy zachwyca prostotą oraz efektownym wykończeniem.
Manicure tytanowy zachwyca prostotą oraz efektownym wykończeniem.
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
18.11.2019 12:20, aktualizacja: 18.11.2019 13:20

Zdrowszą alternatywą dla hybrydy jest manicure tytanowy, który także bardzo długo się utrzymuje na paznokciach. Jednak w przeciwieństwie do hybrydy, nie niszczy płytek i jest znacznie łatwiejszy do zrobienia. Manicure tytanowy jest nowoczesnym sposobem na wzmocnienie paznokci, a przy tym nie musisz obawiać się, że twoje płytki będą wyglądać nienaturalnie. Zobacz, jak wykonuje się ten typ manicure oraz poznaj jego wady i zalety.

Manicure tytanowy zapewnia trwałość nawet do 5 tygodni (wszystko zależy od wzrostu paznokcia). Najczęściej stosowany jest w przypadku słabych i łamliwych płytek, które wymagają dodatkowej ochrony. Manicure tytanowy jest bezpieczny dla skóry i zdrowia, więc mogą z niego korzystać także kobiety w ciąży. Zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi manicure tytanowego.

Manicure tytanowy – instrukcja wykonania

Jak już zostało wspomniane, wykonanie manicure tytanowego jest znacznie łatwiejsze od hybryd. Nie musisz mieć lampy UV, a użyte preparaty w postaci pyłku są bezpieczniejsze i nie są silnie chemiczne. Jeśli chcesz sama wykonać manicure tytanowy w domu, będziesz potrzebowała: płynu do odtłuszczania płytek, bazy, kolorowych pudrów oraz aktywatora – utwardza i wysusza manicure. Oprócz tego koniecznie miej przy sobie patyczek do odsuwania skórek, pilniczek, polerkę i szczoteczkę do strzepywania pudru. Manicure tytanowy krok po kroku:

  • dokładnie umyj i zdezynfekuj dłonie;
  • odsuń skórki i wypiłuj paznokcie do wymarzonego kształtu oraz zmatuj polerką;
  • oczyszczone z pyłu paznokcie pokryj nabłyszczającym topem;
  • następnie każdy paznokieć wkładaj do pojemniczka z kolorowym pudrem;
  • puder błyskawicznie przyklei się do płytki już po pierwszym zanurzeniu, ale po wyschnięciu pierwszej warstwy, czynność należy powtórzyć;
  • strzep nadmiar produktu;
  • nałóż lakier nawierzchniowy;
  • na koniec zaaplikuj aktywator, aby manicure całkowicie wysechł.

Manicure tytanowy – usuwanie

Manicure tytanowy usuwa się w podobny sposób, jak hybrydę. Istnieją aż trzy możliwości usunięcia manicure. Pierwszą metodą jest rozpuszczenie pudru przez namoczenie w acetonie – wystarczy, że owiniesz paznokcie tytanowe wacikami nasączonymi silnym zmywaczem i zabezpiecz folią aluminiową. Po upływie kwadransa zdejmij lakier przy pomocy patyczka. Drugi sposób dotyczy użycia frezarki, co łączy się niestety z możliwością uszkodzenia płytki. Z kolei trzecia możliwość usunięcia manicure tytanowego polega na spiłowaniu lakieru klasycznym pilnikiem, ale jest to bardzo pracochłonne.

Manicure tytanowy i jego zalety

Do jednej z głównych zalet manicure tytanowego należy przede wszystkim fakt, że nie wymaga on użycia lampy UV ani chemicznych produktów. W przeciwieństwie do hybrydy jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i mogą z niego korzystać kobiety w ciąży. Manicure tytanowy wykazuje się niezwykłą trwałością oraz wzmocnieniem płytek w naturalny sposób. W trakcie całego zabiegu nie wydzielane są żadne opary ani zapachy, a cały proces trwa stosunkowo krótko. Dla kobiet ceniących estetykę, manicure tytanowy będzie świetną alternatywą, ponieważ zapewnia naturalny wygląd paznokci.

Manicure tytanowy – wady

Przed samodzielnym wykonaniem manicure tytanowego albo przed wizytą u kosmetyczki musisz zadbać o kondycję skórek oraz paznokci. To bardzo ważny szczegół, ponieważ puder do tytanowego manicure bardzo często osadza się na skórkach, co może doprowadzić do niezbyt estetycznego efektu. Jeśli zdecydujesz się na profesjonalną usługę, musisz liczyć się z tym, że zapłacisz od 130 do 150 złotych. Również problematyczne może być usuwanie manicure tytanowego, ponieważ nieumiejętne korzystanie z frezarki czy pilnika poskutkuje uszkodzeniami.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także