UrodaPaznokciePaznokcie zniszczone hybrydą? Uratuje je domowa i tania odżywka z czosnku

Paznokcie zniszczone hybrydą? Uratuje je domowa i tania odżywka z czosnku

Paznokcie zniszczone hybrydą? Uratuje je domowa i tania odżywka z czosnku
Źródło zdjęć: © iStock.com
Paulina Brzozowska
17.07.2019 20:19, aktualizacja: 17.07.2019 20:42

Manicure hybrydowy wygląda pięknie, ale potrafi zniszczyć paznokcie. Zwłaszcza, jeśli robimy go regularnie od dłuższego czasu. Co zrobić, kiedy po zdjęciu lakieru płytka jest popękana i się rozdwaja? Wystarczy banalnie prosta odżywka z czosnku.

Czosnek ma zarówno swoich zwolenników, jak i zdecydowanych przeciwników. Mimo to trudno zaprzeczyć, że potrafi zdziałać cuda w organizmie. Ta popularna przyprawa zawiera cały szereg witamin (A, B1, B2, B3, B6, B7, C i E), aminokwasów i minerałów. Jest też naturalnym antybiotykiem. Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, a także przeciwgrzybicznie.

Dla zniszczonych paznokci czosnkowa odżywka stanowić będzie doskonały "opatrunek". Jak ją zrobić? To banalnie proste i tanie. Wystarczy kilka ząbków czosnku i buteleczka dowolnej odżywki do paznokci.

Czosnek siekamy w bardzo drobną kosteczkę i wrzucamy do buteleczki z odżywką. Odstawiamy na minimum 10 dni, żeby emulsja miała szansę dokładnie przeniknąć sokiem z czosnku. Tak powstałą miksturą malujemy paznokcie.

Już po kilku tygodniach da się zauważyć duże zmiany. Płytka paznokcia stanie się bielsza, zdrowsza i mocniejsza. Przestanie się także rozdwajać.

Za tę cudowną kurację zapłacimy zaledwie kilka złotych, a efekty będą zachwycające. Same chętnie wypróbujemy tę odżywkę!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także