UrodaTatuażeDamskie tatuaże gwiazd. Ciekawe inspiracje i wzory trwałych ozdób na ciele

Damskie tatuaże gwiazd. Ciekawe inspiracje i wzory trwałych ozdób na ciele

Tatuaże gwiazd mogą być inspiracją dla indywidualnych projektów.
Tatuaże gwiazd mogą być inspiracją dla indywidualnych projektów.
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
14.11.2019 11:06, aktualizacja: 14.11.2019 12:06

Tatuaże weszły do popkultury już wiele lat temu, dlatego trudno obecnie znaleźć gwiazdę lub celebrytkę, która nie będzie posiadać takiej ozdoby na ciele. Zazwyczaj znane i lubiane kobiety ze świata showbiznesu wybierają mniejsze albo drobniejsze tatuaże. Często zdarza się, że utrwalonych na ciele wzorów jest nawet kilka, co stanowi cechę charakterystyczną dla niektórych tatuaży gwiazd. Chcesz się zainspirować? Zobacz, jakie motywy wybierają celebrytki.

Tatuaże gwiazd praktycznie nie różnią się niczym od tych, jakie wybierają pozostali fani trwałych malunków. Coraz większa popularność tatuaży wśród gwiazd filmów czy muzyki sugeruje, że pierwotne znaczenie trwałych ozdób na ciele związane z przynależnością do danej grupy można całkowicie odrzucić. Wśród gwiazd tatuaże stały się modą, która pozwala na wyrażenie siebie i swojej osobowości.

Tatuaże gwiazd na dłoniach

Do jednych z najpopularniejszych miejsc, gdzie wykonywane są tatuaże gwiazd, niewątpliwie należą dłonie. Aktorki czy piosenkarki wybierają widoczne części ciała, aby zwracać na siebie uwagę. Z drugiej strony nie kto inny, jak właśnie gwiazdy mogą sobie pozwolić na takie szaleństwo. Tatuaże na dłoniach mają m.in. Cheryl Cole, Lana Del Rey, Christina Ricci czy Miley Cyrus. Umiejscowienie wzoru zależy od preferencji danej gwiazdy: mogą być na wewnętrznej lub zewnętrznej stronie dłoni, jak również na nadgarstku. Najczęściej znajdziesz drobne napisy albo delikatne symbole.

Tatuaże gwiazd na stopie

Równie często celebrytki decydują się na tatuaże na stopach. Nic dziwnego, w końcu przy takich okazjach, jak uroczysta gala czy rozdanie nagród, wyeksponowane stopy w butach na obcasie stanowią idealną okazję do zaprezentowania wzoru. Tatuaże gwiazd na stopach to w większości przypadków dłuższe napisy lub słowa, a także bardziej rozbudowane motywy (kwiaty, owady, mniejsze zwierzęta, czaszki). Do wielkich fanek umieszczania tatuażu właśnie w tym miejscu należą Dakota Johnson, Rita Ora, Lea Michele, Zoe Saldana czy Katy Perry. Wymienione gwiazdy decydują się na tatuaże na stopach, którymi chcą dzielić się ze światem.

Tatuaże gwiazd na żebrach

Wyjątkowo bolesnym, a mimo to często wybieranym miejscem na tatuaże gwiazd są żebra. Choć rzeczywiście trudno pojąć, dlaczego celebrytki decydują się na tatuowanie wyjątkowo bolesnego obszaru, to jednak wybrane przez nich wzory okazują się niezwykle trafne. Cara Delevigne, która posiada bardzo dużo tatuaży, na żebrach ma wzór nawiązujący do jej rodowego herbu. Z kolei Rita Ora poszła o krok dalej i na boku ma utrwalony portret kobiety, a Scarlett Johansson wybrała symbol szczęścia. Natomiast Demi Lovato zdecydowała się na umieszczenie napisu i zarysu łapacza snów właśnie na żebrach. Jak widzisz tatuaże gwiazd w pełni odzwierciedlają ich charakter.

Tatuaże gwiazd na karku

Tatuaże na karku również są bolesne, ale nie aż tak jak powyższe wersje na żebrach. Szyja i jej okolice są świetnym miejscem na tatuowanie inicjałów, ptaków, roślin czy motywów w typie tribala. Wiedzą o tym np. Kasia Smutniak, Eva Longoria, Kaley Cuoco oraz Adele. Każda z wymienionych gwiazd doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kark, szyja oraz miejsce za uchem doskonale się sprawdzą jako obszar do tatuowania. Wystarczy spiąć włosy, a oczom fanów i paparazzi ukażą się przeróżne tatuaże gwiazd.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także