UrodaTatuażeTatuaż na plecach – minimalistyczny wzór czy szczegółowa ornamentyka?

Tatuaż na plecach – minimalistyczny wzór czy szczegółowa ornamentyka?

Częstym motywem tatuażu na plecach są rośliny.
Częstym motywem tatuażu na plecach są rośliny.
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
04.11.2019 10:12, aktualizacja: 04.11.2019 11:12

Bardzo wiele osób decyduje się na swój pierwszy tatuaż właśnie na plecach. Głównie dlatego, że jest to miejsce najmniej bolesne z wszystkich możliwych oraz z łatwością można zakryć malunek, kiedy trzeba. Tatuaż na plecach niekoniecznie musi być duży i okazały, ponieważ nawet mały rysunek jest dyskretny oraz seksowny. Częstym motywem przewijającym się wśród takich tatuaży są różnego rodzaju etniczne elementy, które od wielu lat cieszą się powodzeniem u kobiet.

Tatuaż na plecach jest idealną i trwałą ozdobą, jeśli zależy ci na efektownym wzorze. Eksponując plecy, na pewno zwrócisz na siebie uwagę, gdy pojawi się na nich oryginalny motyw. Jeśli lubisz większe elementy możesz zdecydować się na tatuaż na plecach wykonany wzdłuż kręgosłupa. Innymi równie częstymi miejscami do tatuowania są łopatki, dół pleców i kark.

Tatuaż na plecach – mały a efektowny

Niezbyt duży i bardzo dyskretny tatuaż na plecach jest propozycją praktycznie dla każdej osoby. W każdej chwili możesz go zakryć ubraniem albo w razie potrzeby nawet usuniesz. Na karku oraz łopatkach zazwyczaj wybierane są delikatne wzory, np. pióra, ptaki, kwiaty, pnącza czy modne ostatnio dmuchawce. Jak widzisz, tatuaż na plecach nie musi być bardzo duży, ponieważ nawet drobny szkic okazuje się nieprawdopodobną i piękną ozdobą twojego ciała. W każdym momencie będziesz mogła zdecydować się na ewentualne poszerzenie tatuażu na plecach.

Tatuaż na plecach – etniczny ornament

Zdecydowanie najbardziej intrygującym wzorem tatuażu na plecach jest wszelkie zdobienie nawiązujące do etnicznych elementów lub misternej koronki. W takim przypadku tatuaż wykonywany jest na środku pleców, ale może się rozciągać nawet po kark albo po dolną część. Taki tatuaż na plecach musi by wykonany bardzo precyzyjnie i z troską o szczegóły. Pamiętaj, że musisz się w związku z tym uzbroić w cierpliwość, ponieważ proces tatuowania może trwać nawet kilka godzin. Etniczny tatuaż na plecach tak naprawdę dotyczy nie tylko indiańskiej ornamentyki, ale także wszystkich tribali czy nawiązań do kultury dalekowschodniej.

Tatuaż na plecach – kwiat lub napis

Kolejnymi propozycjami tatuażu na plecach są wszelkiego rodzaju kwiaty i motywy roślinne. Wspaniale będzie się prezentować cały kwiat łącznie z łodygą, gdy zostanie wykonany wzdłuż kręgosłupa. Może być utrzymany w oryginalnych, ożywionych kolorach, jak również w czarno-białym stylu. Jeśli nie jesteś przekonana do kwiecistych tatuaży na plecach, może zachwyci cię napis bądź symbole także umieszczone na linii kręgosłupa. Często zdarzają się słowa w obcym języku, np. chińskim lub japońskim, ale łatwo o pomyłkę w zapisie, dlatego rozważ ważne dla ciebie symbole, które świetnie wypadną jako tatuaż na plecach.

Tatuaż na plecach – masywny rysunek

Tatuaż na plecach w wariancie rozbudowanym jest pomysłem dla kobiet, które nie boją się szokować. W takim przypadku wzorem może być praktycznie wszystko to, co pozwala na wykreowanie niesamowitego motywu. Często tatuaże na plecach przypominają ilustrację z książki lub plakat filmowy, a także wyraziste portrety ludzi czy zwierzęta. Jeżeli jesteś miłośniczką ekstremalnych wzorów, możesz śmiało zdecydować się na duży, czasami nawet obejmujący całą przestrzeń tatuaż na plecach.

Źródło artykułu:WP Kobieta