UrodaWłosyMetamorfoza, czyli zmiana koloru włosów. O czym trzeba pamiętać?

Metamorfoza, czyli zmiana koloru włosów. O czym trzeba pamiętać?

Zmiana koloru włosów może diametralnie zmienić Twoją urodę.
Zmiana koloru włosów może diametralnie zmienić Twoją urodę.
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
26.07.2019 11:03, aktualizacja: 26.07.2019 13:03

Kobiety decydując się na zmianę koloru włosów, bardzo często chcą w ten sposób poprawić sobie humor albo przejść całkowitą metamorfozę. Odpowiednio dobrany nowy odcień potrafi naprawdę wiele: odmładza oraz dodaje świeżości. Zmiana koloru włosów powinna być dobrze przemyślana, w przeciwnym wypadku możesz uzyskać efekt odmienny od zamierzonego.

Często kobiety pozostają przy swoim naturalnym kolorze włosów albo od lat farbują je wyłącznie na ten sam odcień. Jednak czasem przychodzi moment na metamorfozę, jaką niewątpliwie jest zmiana koloru włosów, ale wtedy stają przed dylematem dotyczącym odpowiedniej kolorystyki. Czym się kierować przy zmianie koloru włosów? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zmiana kolorów włosów – co musisz wiedzieć?

Nie zawsze upragniony nowy kolor okazuje się trafny. Zmiana koloru włosów wpływa na naszą naturalną oprawę, o czym tym bardziej trzeba pamiętać. Jeżeli wybierzesz zbyt ciemny odcień niechcący dodasz sobie kilka lat, a jeśli zdecydujesz się na zbyt jasny odcień, Twoja twarz będzie wyglądać na zmęczoną i bladą. Nim ostatecznie zdecydujesz się na zmianę koloru włosów, usiądź wygodnie w świetle dziennym, po czym postaw przed sobą duże lustro. Uważnie przyjrzyj się swoim włosom oraz cerze, tylko w ten sposób zrozumiesz, jaka zmiana koloru włosów będzie najkorzystniejsza.

Zmiana koloru włosów – rysy twarzy oraz typ urody

W trakcie przeglądania w lustrze, zwróć również uwagę na to, jakie masz rysy twarzy. Przy zmianie koloru włosów ma to niebagatelny wpływ na metamorfozę. Ciemne włosy dodają ostrości naturalnym rysom twarzy, natomiast jasne odcienie znacznie je łagodzą. Mając wyraźne, dosyć mocne rysy, zastanów się nad rozjaśnieniem włosów. Następnym krokiem przy zmianie koloru włosów jest określenie Twojego typu urody. Zarówno oczy, włosy oraz karnacja muszą być na tym samym poziomie kolorystycznym. Dzięki tej żelaznej zasadzie nowy kolor podkreśli najważniejsze walory Twojej twarzy.

Zimny typ urody:

 • białka oczu są białe i mocno kontrastują z barwą tęczówek;
 • twarz w otoczeniu mroźnej bieli wygląda bardzo zdrowo i świeżo;
 • srebrna biżuteria zdecydowanie lepiej pasuje;
 • widoczne na ciele żyły są w odcieniach niebieskich albo fioletowych;
 • zęby są naturalnie białe.

Ciepły typ urody:

 • białka oczu zbliżone są kolorem do écru lub żółci, z kolei źrenice posiadają szereg złotych plamek;
 • mogą występować piegi;
 • przy białej scenerii, twarz wydaje się zmęczona, cienie pod oczami są podkrążone;
 • złota biżuteria nabiera cieplejszego odcienia;
 • uwypuklone żyły mają odcień zielony albo oliwkowy;
 • zęby mają kolor złamanej bieli albo są kremowe.

Gdy już określiłaś swój typ urody, możesz śmiało pomyśleć o nadchodzącej zmianie koloru włosów. Z powyższego zestawienia jasno wynika, że przy zimnej karnacji bardzo dobrze prezentują się ciemne kolory, ponieważ nie będą podkreślały niedoskonałości czy bladości cery. Przy ciepłej karnacji współgrają idealnie z kolorami, które nie będą mocnym kontrastem dla naturalnej oprawy oczu i skóry.

Zmiana koloru włosów – uniwersalny odcień

Jeśli boisz się zbyt radykalnej zmiany koloru włosów, pomyśl o uniwersalnym odcieniu jakim jest czekoladowy brąz. Pasuje on do wszystkich typów urody, szczególnie, gdy przechodzi on z ciemniejszych do jaśniejszych refleksów. Końcówki przefarbowane na znacznie łagodniejszy odcień nadają lekkości całej fryzurze. Jak widzisz, zmiana koloru włosów niekoniecznie musi być dużą rewolucją.

Zmiana koloru włosów – pamiętaj o pielęgnacji

Po dokonanej zmianie koloru włosów pamiętaj o tym, żeby dobrze pielęgnować farbowane pasma. Zadbaj o kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, dzięki czemu unikniesz wypłukania nowego pigmentu i dłużej będziesz się cieszyć z metamorfozy. Stosując się do tych zaleceń, zmiana koloru włosów okaże się naprawdę udana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także