Blisko ludziUzależnienie od solarium. Została oszpecona, teraz apeluje do innych

Uzależnienie od solarium. Została oszpecona, teraz apeluje do innych

Uzależnienie od solarium. Została oszpecona, teraz apeluje do innych
Źródło zdjęć: © 123RF
Paulina Brzozowska

20.08.2019 17:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Erica Brook z Anglii była uzależniona od solarium. Do tego stopnia, że wywołało to u niej poważną chorobę. Teraz kobieta pokazuje skutki przygody z opalaniem i alarmuje, że nie warto tak ryzykować.

Uzależnienie od solarium - czerniak

Erica Brook była nastolatką, kiedy pierwszy raz poszła na solarium. Od tego czasu chodziła tam regularnie, bo uwielbiała opaleniznę. Przez ponad 15 lat poddawała się działaniu promieni UV ok. 4-5 razy w tygodniu. Doszło do tego, że zachorowała na nowotwór skóry - czerniaka.

Znamię pojawiło się na czole dziś 43-letniej Eriki. Konieczna była operacja, która miała uniemożliwić rozwój raka. W wyniku zabiegu kobieta została oszpecona sporych rozmiarów blizną, która ciągnie się wzdłuż linii włosów i przypomina wyglądem błyskawicę.

Teraz Erica pokazuje zdjęcie szwów i blizny, żeby uchronić inne osoby przed popełnieniem tego samego, co ona, błędu. - Solaria są na każdym rogu i każda młoda osoba może z nich skorzystać. Niech moja historia będzie przestrogą, że nie warto. Nic nie jest w stanie opisać chwili, kiedy usłyszałam słowo na "r". Byłam załamana. Do dziś, patrząc na bliznę, jest mi ciężko. Ale liczy się to, że udało mi się umknąć śmierci i jestem zdrowa - mówi Brook w rozmowie z "Metro".

Obraz
© Facebook.com

Ryzyko zachorowania na czerniaka - statystyki

Statystyki dotyczące czerniaka, jednego z najgroźniejszych nowotworów skóry, potwierdzają, że najczęściej występuje on wśród młodych kobiet, a ryzyko zachorowania rośnie na skutek korzystania z solarium. Nawet kilka wizyt w solarium przed 30 rokiem życia zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka o 75 proc. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Matka dwójki dzieci przestrzega przed solarium

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (106)
Zobacz także