UrodaUżywasz suchego szamponu? Lepiej zachowaj umiar

Używasz suchego szamponu? Lepiej zachowaj umiar

Używasz suchego szamponu? Lepiej zachowaj umiar
Źródło zdjęć: © Shutterstock
28.11.2015 14:54, aktualizacja: 16.04.2019 10:17

Suchy szampon jest praktyczny i niezawodny w wielu sytuacjach. Często stanowi ostatnią deskę ratunku, kiedy nie mamy czasu i możliwości skorzystania ze zwykłego szamponu do włosów. Czy suchy szampon ma jakiekolwiek minusy?

Pomocny w czasie letnich upałów, gdy nasza fryzura traci na objętości. Zawsze jest świetnym rozwiązaniem i w każdej chwili możemy go użyć. Nic dziwnego, że cieszy się sporym powodzeniem wśród klientek. Czy suchy szampon ma jakiekolwiek minusy?

Zdaniem fryzjerów, zbyt częste używanie suchego szamponu może doprowadzić do wielu problemów związanych ze skórą głowy. Wśród nich specjaliści wymieniają swędzenie, łuszczenie się naskórka, a w najgorszym wypadku nawet łysienie.

Z pewnością nie jest to najlepsza wiadomość dla kobiet, które regularnie sięgają po tego typu produkty. Przy prowadzeniu aktywnego trybu życia i wiecznym zabieganiu, trudno nie pomyśleć o niezawodnym specyfiku, którego w każdej chwili możemy wyciągnąć z naszej torebki. Wystarczy jedno użycie i otrzymujemy efekt, jakiego spodziewamy się tuż po wyjściu z fryzjerskiego salonu.

Fryzjer Lee Stafford jednak ostrzega:

- Suche szampony zdobyły fenomenalną popularność, ale nie są przeznaczone do regularnego stosowania.

- Zawierają substancje powstrzymujące przetłuszczanie się włosów, ale kiedy są często używane powodują przesuszenie się włosów i skóry głowy. Jeśli pozostaną zbyt długo na włosach, mogą przyczynić się do zatkania porów, co prowadzi do zmian skórnych i łysienia.

Suche szampony działają na zasadzie talku. Absorbują sebum, jednak nie czyszczą skóry głowy. Dlatego warto zachować umiar w korzystaniu z tego rodzaju produktów.

- Kiedy stosujesz mnóstwo kosmetyków do makijażu i nie zmywasz ich regularnie, twoja skóra staje się podrażniona. Dokładnie to samo dzieje się ze skórą głowy- opowiada Jonathan Long, właściciel popularnego londyńskiego salonu Lockonego.

Okazuje się, że zasada "co za dużo, to nie zdrowo" nie ominęła również wymarzonych suchych szamponów.

źródło: dailymail.co.uk