UrodaWampirzy lifting – upiorny zabieg na zmarszczki

Wampirzy lifting – upiorny zabieg na zmarszczki

Wampirzy lifting – upiorny zabieg na zmarszczki
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

18.06.2018 18:37, aktual.: 01.08.2018 16:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wampirzy lifting to zabieg pozwalający na zatrzymanie czasu i odmłodzenie skóry. Jest to metoda niechirurgiczna i uniwersalna dla każdego typu skóry.

Co to jest wampirzy lifting?

Wampirzy lifting nazywany też mezoterapią osoczem bogatopłytkowym to zabieg nie chirurgiczny, a kosmetyczny. Polega na wstrzykiwaniu w głębokie zmarszczki pacjenta osocza bogatopłytkowego wyodrębnionego z jego własnej krwi. Chociaż brzmi upiornie, wampirzy lifting cieszy się coraz większą popularnością.

Na wampirzy lifting najczęściej decydują się osoby, które skarżą się na gęsto usiane i głębokie zmarszczki albo ich skóra potrzebuje po prostu odbudowy i biostymulacji. Zabieg mogą wykonywać alergicy, ponieważ oprócz zupełnie neutralnego i naturalnego osocza bogatopłytkowego w skórę nie dostaje się żadna inna substancja, która mogłaby wywołać reakcje alergiczne. Wampirzy lifting jest również mniej inwazyjny niż lifting tradycyjny i nie wymaga skalpela. Poza tym nie zakończy się efektem maski, jak bywa w przypadku botoksu. To zachęca wiele pań do podjęcia wyzwania.

Zabieg wampirzego liftingu należy wykonywać jedynie w sprawdzonych salonach kosmetycznych i klinikach urody. Warto sprawdzić opinie w internecie w celu znalezienia precyzyjnego i godnego zaufania lekarza. Koszt wampirzego liftingu to 800 zł – 2000 zł w zależności od miejscowości. Tańsze zabiegi powinny natomiast obudzić w potencjalnych klientkach czujność. Wampirzy lifting trwa około godziny.

Często pojawiają się pytania,* czy wampirzy lifting boli*. To zależy od pacjentki i jej wrażliwości na ból. U jednych spowoduje dyskomfort, inne natomiast poczują bolesne ukłucia. Zazwyczaj przed samym zabiegiem lekarz smaruje twarz kremem znieczulającym, który łagodzi ewentualny ból.

Tańszym, ale również skutecznym wariantem są kremy do twarzy, które znajdziesz na WP radarOkazji.

Zabieg wampirzego liftingu

Wampirzy lifting wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej w odpowiednio przygotowanym i wyposażonym do tego gabinecie. Kolejne podczas zabiegu kroki to:

  • pobranie przez lekarza próbki krwi pacjenta (8 ml),
  • oddzielenie w specjalnej wirówce składników krwi za pomocą amorficznego i jałowego żelu – w ten sposób uzyskuje się osocze bogatopłytkowe,
  • dodanie do osocza odczynnika stymulującego płytki krwi do produkowania białek powodujących wzrost komórek (odczynnikiem może być trombina albo chlorek wapnia),
  • wstrzykiwanie substancji za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą.

Przed i po – efekty wampirzego liftingu

Wampirzy lifting wykonywany jest na twarzy (czoło, kurze łapki, fałdy nosowo-wargowe), szyi, dekolcie i dłoniach. Dzięki zabiegowi skóra się uelastycznia, a przez to redukują się zmarszczki, skóra jest jędrniejsza, zregenerowana i wygładzona. Zapobiega też łysieniu i wzmacnia włosy. Wampirzy lifting ma efekt długofalowy, ponieważ dzięki niemu wytwarza się kolagen dbający o piękno i zachowanie młodości skóry.

Wampirzy lifting – skutki uboczne

Skuteczność wampirzego liftingu nigdy nie została udowodniona naukowo. Wiadomo jednak, że może prowadzić do zatorów i chorób autoimmunologicznych. Nie poleca się wykonywania wampirzego liftingu w ciąży i podczas karmienia piersią, a także w przypadku chorób krwi oraz nowotworów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także