Blisko ludziWesele w tygodniu? "Około 22:00 była już tylko garstka osób"

Wesele w tygodniu? "Około 22:00 była już tylko garstka osób"

Ślub i wesele w tygodniu? Poznaj wady i zalety
Ślub i wesele w tygodniu? Poznaj wady i zalety

28.08.2021 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wesele w środę, czwartek albo piątek? Wiele par młodych po pandemicznych lockdownach nie widzi w tym problemu. Zwłaszcza, że za takim rozwiązaniem często przemawiają względy ekonomiczne. Inaczej na wesela w tygodniu zapatrują się goście.

Dawniej wesela urządzano w niedziele, poniedziałki, a nawet wtorki. Po wojnie królowała niedziela. Wielu z naszych dziadków mówiło sobie "tak" właśnie w ostatni dzień tygodnia.

Później wesela najczęściej celebrowało się w sobotę, wykorzystując fakt, że dla wielu gości jest to dzień wolny od pracy, a niedzielę moli poświęcić na poprawiny lub odpoczynek po zabawie.

Pandemia sprawiła jednak, że na naszych oczach w tym zakresie dokonuje się mała rewolucja. Coraz częściej pary młode decydują się na śluby w inne dni tygodnia.

Zalety wesela w tygodniu

Największym plusem wesela w tygodniu jest zdecydowanie niższa cena. Właściciele domów weselnych często udzielają rabatu, aby zapewnić sobie dodatkowy dochód poza wynajmem sali w weekend.

Kolejną kwestią przemawiającą za weselem w tygodniu jest dostępność terminów. Dotyczy to nie tylko miejsca samej imprezy, ale też wszystkich usługodawców: fotografów, wizażystów czy muzyków.

Wielu narzeczonych nie chce przekładać ślubu i wesela na kolejny rok, a w takiej sytuacji często jedynym rozwiązaniem jest zorganizowanie uroczystości właśnie w środku tygodnia.

Goście o weselach w tygodniu

Mimo że wiele przyszłych par młodych nie widzi problemu aby wesele odbyło się w tygodniu , to bywa to problematyczne dla gości. Dla wielu osób obecność na weselu, niezależnie od sympatii, jaką darzą młodą parę, wiążę się ze znaczącą reorganizacją dnia codziennego.

Nie wszyscy goście są skłonni brać dni wolne ze względu na udział w weselu, a z tego, co czytamy na grupach ślubnych na Facebooku, wielu opuszcza lub planuje imprezę opuścić na długo przed północą.

- W życiu nie wzięłabym dwóch dni urlopu na czyjeś wesele, chyba że to byłby ktoś naprawdę, naprawdę bliski - można przeczytać na jednym z forów ślubnych. - Organizatorzy muszą liczyć się ze zmniejszoną liczbą gości - stwierdza internautka.

Wesele w środku tygodnia to także ryzyko, że impreza szybko się zakończy.

- Byłam raz w czwartek na weselu, wielu gości ok. 22:00 po prostu zmywało się do domu - wspomina Kasia. - Oczywiście ze względu na pracę, szkołę, do końca została garstka ludzi - dodaje.

W związku z tym organizując wesele w tygodniu, młodzi muszą się liczyć z mniejszą frekwencją oraz z tym, że impreza z przyczyn niezależnych od nich może zakończyć się dużo szybciej niż ta, która odbyłaby się tradycyjne w weekend.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (139)