FitnessWii Fit - wirtualny fitness

Wii Fit - wirtualny fitness

Wii Fit - wirtualny fitness
Źródło zdjęć: © AFP

21.12.2010 15:08, aktual.: 01.03.2022 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Decyzja podjęta - codziennie poświęcisz co najmniej 30 minut na ćwiczenia. Początkowo rozpiera Cię energia, jednak już po kilku dniach motywacja drastycznie maleje i ambitne plany regularnej gimnastyki znikają tak szybko, jak się pojawiły. Rozwiązaniem może okazać się… gra na konsolę.

Decyzja podjęta - codziennie poświęcisz co najmniej 30 minut na ćwiczenia. Początkowo rozpiera Cię energia, jednak już po kilku dniach motywacja drastycznie maleje i ambitne plany regularnej gimnastyki znikają tak szybko, jak się pojawiły. Rozwiązaniem może okazać się… gra na konsolę. Wyprodukowana przez Nintendo Wii Fit Game gwarantuje bowiem to, czego często brakuje tradycyjnym ćwiczeniom - urozmaicenie i rozrywkę.

Jak często zdarzyło Ci się kupić karnet na siłownię i zawitać do niej tylko raz? Kiedy pojawiają się wyrzuty sumienia, postanawiasz rozpocząć trening za miesiąc i… kończy się tak samo. W czym tkwi problem? Najczęściej zniechęca monotonia ćwiczeń oraz konieczność wyjścia z domu po ciężkim dniu, gdy tak naprawdę chciałabyś odpocząć przy kubku herbaty.

A może po prostu onieśmiela cię duża grupa i wolałabyś ćwiczyć w samotności? Częściowym rozwiązaniem jest gimnastyka w domowym zaciszu, lecz gdy kończą się pomysły na nowe ćwiczenia, kończy się i chęć do ich wykonywania. Może warto zastanowić się nad kupnem Wii Fit?

Gra oferuje cztery różne formy aktywności - jogę, ćwiczenia aerobowe, ćwiczenia wzmacniające mięśnie oraz ćwiczenia na równowagę, polegające na balansowaniu ciałem (np. symulacje jazdy na snowboardzie, skoków narciarskich, spaceru po linie czy odbijania głową piłeczki). Nieodłącznym dodatkiem do Wii Fit Game jest Balance Board, a więc „deska”, która dzięki wrażliwym na nacisk czujnikom rejestruje każdy nasz ruch.

Przygodę z Wii Fit rozpoczynamy od stworzenia własnego profilu, zawierającego informacje na temat wieku, wzrostu, wagi. Na podstawie tych wiadomości konsola oblicza BMI (Body Mass Index), a w oparciu o prosty test sprawnościowy określa naszą kondycję, która wyrażona zostaje w latach. Gra zapewnia również monitorowanie postępów , np. kontroluje zmiany masy ciała. Na koniec wybieramy wirtualnego trenera, który będzie nam towarzyszył w trakcie treningu.

Grać czy nie grać?

Gra wraz z podestem to wydatek co najmniej 300 zł, warto więc zastanowić się, czy Wii Fit jest propozycją dla Ciebie. Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia i planujesz rozpocząć regularną gimnastykę, gra spełni twoje oczekiwania. Sugerowane ćwiczenia nie wymagają znacznej siły czy bardzo dobrej kondycji, co jednak nie oznacza, że nie są skuteczne czy męczące.

Wii Fit można potraktować również jako sposób na „rozruszanie się”, wstęp do bardziej intensywnego treningu, np. na siłowni, który planujesz zacząć w przyszłości. Nie można zapomnieć o rozrywkowym aspekcie gry, która z pewnością zapewni motywację przez dłuższy okres czasu niż skakanka czy hantle.

Niski stopień zaawansowania proponowanych w grze ćwiczeń jest zaletą dla osób o gorszej kondycji, lecz raczej zniechęci każdego, kto systematycznie ćwiczy jogę czy uprawia sport. W takim przypadku Wii Fit nie zaskoczy niczym nowym.

Zdecydowałaś się na zakup? Wii Fit nie należy traktować jako cudownego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jak każdy inny sprzęt do ćwiczeń, wymaga systematyczności i silnej woli - żeby schudnąć, trzeba ćwiczyć. Winą za nieskuteczność nie można więc obarczać gry, jeśli po pierwszym użyciu schowana została do szafy.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także