Wlej do odpływu. Bije na głowę drogie środki

Domowy sposób na brudny odpływ
Domowy sposób na brudny odpływ
Źródło zdjęć: © Getty Images | towfiqu ahamed

23.10.2023 15:37, aktual.: 17.01.2024 15:44

To proste, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, które pomoże ci pozbyć się brzydkiego zapachu ze zlewu. Jeśli chcesz cieszyć się świeżością w swojej kuchni, weź do ręki cytrynę, sól i postępuj zgodnie z instrukcją.

Woda, spływające zanieczyszczenia oraz resztki jedzenia w przypadku zlewu kuchennego sprawiają, że z odpływu może zacząć unosić się brzydki zapach. Tracisz cierpliwość, a szorowanie całego zlewu niewiele daje? Na szczęście jest na to domowy sposób

Jest bezpieczny dla środowiska i pozwala cieszyć się czystym i świeżym zapachem w kuchni.

Naturalny sposób na pozbycie się brzydkiego zapachu

Aby pozbyć się brzydkiego zapachu, nie potrzebujesz drogich środków chemicznych ani specjalistycznego sprzętu.

Wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się w twojej kuchni. Potrzebne będą dwa składniki. Cytryna oraz sól kuchenna.

By stworzyć miksturę do walki z brzydkim zapachem wystarczy wycisnąć sok z cytryny (możesz także użyć innych cytrusów, takich jak limonka lub pomarańcza), a następnie dodać dwie łyżki soli kuchennej. Następnie należy porządnie wszystko wymieszać, aby sól rozpuściła się w soku cytrynowym.

Przygotowaną mieszankę powoli wlej do odpływu, a resztę rozetrzyj na zlewie przy pomocy gąbki i pozostaw na 15 minut.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sól i cytryna

Dzięki zawartości kwasu cytrynowego cytryna nie tylko genialnie zneutralizuje brzydkie zapachy, ale także nada twojej kuchni świeży, cytrusowy aromat.

Sól kuchenna działa z kolei jak delikatny środek czyszczący. Delikatnie oczyści odpływ, usuwając zanieczyszczenia i resztki jedzenia, które mogą powodować powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Aby utrzymać świeżość w swojej kuchni, stosuj tę metodę regularnie. Możesz powtarzać ten proces raz w tygodniu lub według potrzeb.

Pamiętaj, że mieszanka ta doskonale zwalczy brzydki zapach, ale nie jest wystarczająco silna do walki z zalegającymi w rurach resztkami jedzenia. Aby odetkać odpływ, użyj środków chemicznych lub mieszanki sody i octu: Wsyp łyżkę do zlewu zamiast sody. Odpływ odetka się w mig.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także