Wsyp łyżeczkę do doniczki. Choinka przetrwa do wiosny

Wsyp łyżeczkę do doniczki. Choinka przetrwa do wiosny

Dodaj łyżeczkę popularnej przyprawy do choinki
Dodaj łyżeczkę popularnej przyprawy do choinki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
12.12.2023 12:03, aktualizacja: 17.12.2023 10:33

Idealna choinka na święta powinna wytrzymać nieco dłużej niż tylko do Wigilii. Możemy jej w tym pomóc, stosując jeden sprytny środek. Dzięki niemu drzewko nie zgubi igieł, a świąteczna magia zostanie z nami na dłużej.

Coraz częściej pojawiają się głosy, aby inwestować w choinki posadzone w donicach, ponieważ mają one zdrowy i zabezpieczony system korzeniowy. Takie drzewko posłuży nam przez dłużej niż jeden sezon, po świętach możemy je też posadzić w ogrodzie, na skwerze czy w lesie. To rozwiązanie o wiele bardziej ekologiczne. Mimo to wiele osób nadal wybiera do domu cięte drzewko. Jak sprawić, aby taka choinka przetrwała dłużej, nie zbrązowiała i nie straciła zbyt szybko igieł? Oto sprawdzony przepis na sukces.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przedłuż żywotność ciętej choinki. Oto kilka sposobów

Najważniejsze, aby już w momencie zakupu wybrać zdrowy egzemplarz. W tym celu najlepiej udać się do sprawdzonego dostawcy, który pozyskuje drzewka ze specjalnych plantacji, a nie po prostu wziąć choinkę z pierwszego lepszego marketu – ich jakość będzie znacznie gorsza. Zdrowa roślina powinna mieć błyszczące, zielone i dobrze trzymające się gałęzi igły. Brązowe igły charakteryzują chory egzemplarz.

Warto również zwrócić uwagę na miejsce cięcia. Świeże, jasnobrązowe, z żywicą oznacza, że drzewko zostało dopiero niedawno ścięte, a więc wytrzyma znacznie dłużej. Twarda, zaschnięta żywica sugeruje, że choinka została pozyskana już jakiś czas temu, zdążyła przemarznąć i o wiele szybciej zmarnieje.

Dodaj jedną łyżeczkę do wody. Zadziała jak najlepszy nawóz

Po przyniesieniu choinki do domu warto dodatkowo przyciąć pień i go odkorować, po czym szybko wstawić do stojaka z wodą. Aby dłużej się nią cieszyć, stawiamy ją daleko od źródła ciepła i regularnie podlewamy. Najlepszy domowy patent na pielęgnację ściętego drzewka jest równocześnie niezwykle prosty. Wystarczy dodać do wody przeznaczonej do podlewania bardzo dobrze znane składniki, które każdy trzyma w kuchni. Zanim podlejemy drzewko, dodajmy do wody pół łyżeczki cukru i pół łyżeczki soli.

Z połączenia tych składników powstanie doskonała odżywka, która wzmocni ścięte drzewko. Dłużej zachowa ładny, zdrowy kolor, a igły zaczną się osypywać znacznie później. Domowy nawóz sprawi, że magia świąt zostanie z nami na dłużej, gdy będziemy cieszyć się niezwykłym aromatem żywej choinki.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta