Wybierasz się na cmentarz? To zakazany rodzaj kwiatów
1 listopada to czas, kiedy odwiedzamy cmentarze, aby uczcić pamięć o bliskich zmarłych. Wizyty te wiążą się z zakupem zniczy i kwiatów, które zostawiamy na grobach. Wśród najpopularniejszych znajdują się chryzantemy oraz astry. Nie wszystkie są jednak odpowiednie do postawienia na grobie.
Zgodnie z wieloletnią tradycją Wszystkich Świętych to czas, kiedy odwiedzamy miejsca spoczynku bliskich zmarłych. To okazja, aby symbolicznie okazać im pamięć, zapalając znicze i ozdabiając nagrobki kwiatami i wiązankami. Wszystkie te rzeczy możemy łatwo nabyć na stoiskach, które zazwyczaj pojawiają się przed cmentarzami.
Wszystkich Świętych 2023. Te kwiaty na grób to zły pomysł
Wybór kwiatów na grób jest kwestią indywidualną i zależy od naszych upodobań. Wiele osób popełnia błąd, decydując się na zakup kwiatów sztucznych. Zdecydowanie nie jest to dobry wybór i warto z niego zrezygnować. Mimo faktu, że sztuczne wiązanki są trwalsze niż świeże kwiaty, są one nieekologiczne.
Wykonane są ze sztucznych materiałów i plastiku, które nie są biodegradowalne. Co więcej, pod wpływem kapryśnej, listopadowej pogody sztuczne kwiaty z czasem zaczynają wyglądać nieestetycznie, a ich pozbycie się ich zwiększa ilość odpadów.
Zamiast sztucznych kwiatów, lepiej zdecydować się na żywe. Mimo że ich żywotność jest krótsza, prezentują się wiele lepiej i nie przyczyniają się do powstawania śmieci.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Halloween obraża uczucia katolików? Ksiądz mówi o "zderzeniu kulturowym"
Jakie kwiaty na grób? Te gatunki sprawdzą się najlepiej
Najczęściej wybieranymi kwiatami na grób są chryzantemy. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są eleganckie, a dodatkowo dostępne w wielu kolorach. Chryzantemy są też odporne na niskie temperatury, co jest ważne w kontekście listopadowego chłodu. Nie są to jednak jedyne kwiaty, które kupujemy na cmentarz.
Astry również są dobrym wyborem. To typowe jesienne kwiaty, które kwitną aż do pierwszych przymrozków i mogą przetrwać ok. trzech tygodni, nawet do końca listopada. Są dostępne w wielu kolorach: od fioletowych przez różowe, aż po błękitne i czerwone.
Na Wszystkich Świętych chętnie wybieramy także wrzosy. Te charakterystyczne niskie krzewinki kwitną bardzo długo i są odporne na niskie temperatury. Możemy wybierać spośród kilku wersji kolorystycznych: fioletowych, różowych, białych oraz czerwonych.
Zobacz także: Weź marker na cmentarz. Unikniesz problemu
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.