Weź marker na cmentarz. Unikniesz problemu

Weź marker na cmentarz. Unikniesz problemu
Weź marker na cmentarz. Unikniesz problemu

09.10.2023 15:08, aktual.: 09.10.2023 21:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzień Wszystkich Świętych jest jednym z najważniejszych dni w kalendarzu. To czas, kiedy odwiedzamy groby najbliższych, składając kwiaty i zapalając znicze. W tym roku święto to będzie jednak jeszcze droższe. Warto podjąć kroki, by zabezpieczyć się przed potencjalnymi kradzieżami na cmentarzach.

Wszystkich Świętych 2023 zbliża się nieubłaganie. To czas, kiedy Polacy tłumnie udają się na cmentarze, aby odwiedzić groby bliskich. Tradycyjnie, składamy na nich kwiaty, takie jak chryzantemy, wrzosy czy lilie oraz zapalamy znicze. Tegoroczne ceny, ze względu na rosnącą inflację, mogą być jednak jeszcze wyższe niż zwykle.

Zabierz ze sobą marker na cmentarz

Niestety, kwiaty i znicze, które zostawiamy na grobach naszych bliskich, często padają "łupem" złodziei. Złodzieje zabierają je, aby sprzedać je ponownie lub postawić na nagrobkach swoich krewnych. W tym roku problem może być jeszcze bardziej dotkliwy.

Jak więc zabezpieczyć się przed kradzieżą na cmentarzu? Istnieje kilka prostych metod, które mogą okazać się skuteczne. Przede wszystkim, warto zabrać ze sobą marker lub flamaster. Dzięki temu, będziemy mogli oznaczyć zarówno znicze, jak i kwiaty, np. wypisując na nich dedykację dla zmarłego. Ten prosty trik może znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo, że złodziej zainteresuje się akurat naszymi ozdobami na grobie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wszystkich Świętych. Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą na cmentarzu?

Innym sposobem na ochronę przed kradzieżą na cmentarzu jest odpowiedni dobór ozdób na grób. Chociaż znicze z wymiennymi wkładami cieszą się dużą popularnością, lepiej wybrać te zalewane. Złodzieje raczej nie zdecydują się na ich kradzież, ponieważ nie będą mogli ich wykorzystać ponownie. W przypadku kwiatów i wiązanek, warto spróbować przymocować je na stałe do nagrobka.

Dobrym pomysłem jest również przynoszenie kwiatów na grób już w dniu Wszystkich Świętych, kiedy na cmentarzu jest więcej osób. Najczęstszymi "łupami" złodziei są bowiem wiązanki i znicze, które są zostawiane na grobach zmarłych dzień wcześniej.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)