Blisko ludziWeź spaghetti na cmentarz. Niezwykłe, do czego się przydaje

Weź spaghetti na cmentarz. Niezwykłe, do czego się przydaje

Mogłoby się wydawać, że zabieranie produktów spożywczych na cmentarz jest nie na miejscu. Okazuje się jednak, że makaron może być bardzo przydatny i znacznie ułatwić dbanie o groby najbliższych. Do czego można go użyć?

Makaron może znacznie ułatwić wizytę na cmentarzu
Makaron może znacznie ułatwić wizytę na cmentarzu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

21.10.2022 | aktual.: 21.10.2022 17:04

Zapalanie zniczy na grobach bliskich to powszechny w Polsce zwyczaj. Niektóre z nich są szczególnie głębokie, a odpalenie knota przy użyciu zwykłych zapałek grozi poparzeniem palców. Z tego powodu warto mieć ze sobą paczkę makaronu spaghetti. Nie chodzi o jego spożywanie czy dzielenie się symbolicznym posiłkiem ze zmarłymi. Produkt ten ma zupełnie inne zastosowanie.

Zapalanie znicza makaronem. Jak to zrobić?

Zastanawiacie się, po co zabierać na cmentarz surowy makaron? Odpowiedź jest prosta: długie spaghetti ułatwia zapalenie zniczy i chroni dłonie przed poparzeniem. Zapałki są zazwyczaj zbyt krótkie, aby zająć znajdujący się głęboko w naczyniu knot. Często na odpaleniu jednej zapałki się nie kończy. Dopiero po kilku próbach udaje się osiągnąć cel. Makaron znacznie ułatwia to zadanie.

Użycie spaghetti do zapalenia znicza jest bardzo proste. Wystarczy zająć ogniem długi makaron przy użyciu zapalniczki lub zapałki, a dopiero później zapalić produktem spożywczym znicz. Tym sposobem znacznie ułatwimy sobie trudną czynność i nie narazimy się na nieprzyjemne skutki, takie jak poparzenie palców czy wychłodzenie dłoni w zimne, jesienne dni.

Pamiętaj o tym, zanim odwiedzisz groby bliskich

Przed 1 listopada warto zapoznać się z rodzajami zniczy, które będą długo paliły się na grobie. Najważniejszym elementem jest wielkość znicza i długość knota. Im większy rozmiar, tym dłużej będzie się on palił. Knot nie powinien być natomiast zbyt gruby oraz przesadnie długi. Pierwszy z nich szybciej się spali, a drugi może zostać łatwo zgaszony przez podmuch wiatru. Opcjonalna długość knota to od 0,5 do 1 cm.

Nie bez znaczenia jest także rodzaj wkładu. Najlepsze okazują się olejowe, ponieważ ich czas palenia jest nawet cztery razy dłuższy od wkładów parafinowych. Najkrócej wytrzymają te wykonane z wosku. Warto zadbać też o odpowiednie przykrycie i ustawienie znicza. Dobrze osłonięty od zmiennych warunków atmosferycznych będzie się palić znacznie dłużej.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
cmentarzgrobywszystkich świętych
Zobacz także
Komentarze (88)