Trwa ładowanie...
dp2ws3t

Wybory 2020. Zakończyła się I tura wyborów prezydenckich. Agata Kornhauser-Duda czy Małgorzata Trzaskowska - która zostanie pierwszą damą?

Wyniki wyborów 2020. Andrzej Duda zdobył 41,8 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski według sondażowych wyników exit poll - 30,4 proc. Walka o pozycję pierwszej damy wciąż trwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda z żoną Agatą Kornhauser-Dudą oraz Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą Trzaskowską
Andrzej Duda z żoną Agatą Kornhauser-Dudą oraz Rafał Trzaskowski z żoną Małgorzatą Trzaskowską (East News)
dp2ws3t

O fotel prezydencki ubiegało się 11 kandydatów. Według wstępnych wyników sondażowych exit poll dla tvn24.pl I turę wygrał Andrzej Duda. Urzędujący prezydent uzyskał 41,8 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski zdobył 30,4 proc. głosów. Trzecie miejsce przypadło Szymonowi Hołowni, który uzyskał 13,3 proc. głosów.

W II turze o stanowisko pierwszej damy będzie ubiegała się m.in. Agata Kornhauser-Duda i Małgorzata Trzaskowska. Podczas wystąpienia ze sztabu wyborczego Andrzej Duda pogratulował swoim rywalom i wszystkim wyborcom. Zabrakło ciepłych słów dla żony, która przez pięć lat razem z mężem reprezentowała Polskę. Natomiast Rafał Trzaskowski zaczął od słów: "Dzięki, Gośka". To ważny gest, bo to właśnie żony u boków kandydatów odgrywają znaczącą rolę w wyborczej walce. Nie mogło ich także zabraknąć podczas wieczoru wyborczego.

dp2ws3t

Małgorzata Trzaskowska

Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy przemawiał właśnie ze stolicy. Obok niego znajdowała się tego wieczoru zarówno żona, jak i Małgorzata Kidawa-Błońska, której to również podziękował na początku przemówienia. Małgorzata Trzaskowska z dumą prezentowała się w czerwonej, eleganckiej klasycznej sukience. Przez całą kampanię wspierała swojego męża, więc nic dziwnego, że swoje przemówienie polityk zaczął od doceniania małżonki.

East News

Agata Kornhauser-Duda

Natomiast Andrzej Duda na swój wieczór wyborczy wybrał Łowicz. Obecna pierwsza dama wybrała kostium – beżową marynarkę i białe rozkloszowane spodnie. Niestety, ale Andrzej Duda zapomniał w swoim bardzo długim przemówieniu podziękować Agacie Kornhauser-Dudzie, która od 5 lat sprawuje pieczę pierwszej damy. Choć początkowo pokazali się razem, na scenę urzędujący prezydent wyszedł sam.

East News

Najlepsza pierwsza dama

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla o2.pl wynika, że zdaniem Polaków najlepszą pierwszą damą była Jolanta Kwaśniewska. Z wynikiem 48,1 proc. w tyle pozostawiła inne pierwsze damy. Zdobyła jednak zaledwie 20,6 proc. głosów. Dalej uplasowały się: Maria Kaczyńska z wynikiem 16,6 proc., Anna Komorowska (1,6 proc.) oraz Danuta Wałęsa (0,6 proc.).

dp2ws3t

Czy po tych wyborach Polki i Polacy zmienią swoją faworytkę?

II tura wyborów

Do drugiej tury wyborów dochodzi, jeżeli w pierwszej żaden z kandydatów nie zdobył większości głosów. Druga tura wyborów odbywa się zawsze 14 dni po pierwszej turze

dp2ws3t

Jarosław Kaczyński chce wzmocnić pozycję kobiet na rynku pracy. Prof. Renata Mieńkowska-Norkiene: To zasłona dymna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp2ws3t

Podziel się opinią

Share

dp2ws3t

dp2ws3t