UrodaWygląd dojrzały i młody - jak to osiągnąć?

Wygląd dojrzały i młody - jak to osiągnąć?

Ten moment u każdej z nas pojawia się w innym wieku – ale w końcu nieuchronnie następuje: chcemy wyglądać na młodsze niż jesteśmy. Czasem brunetka nagle zamienia się w blondynkę - blond podobno odmładza. Czasem przestajemy się malować, bo „makijaż postarza”. Jak się nie pogubić w tej walce o młodość? Jak podkreślić swoje piękno, nie podkreślając jednocześnie upływającego czasu?

Wygląd dojrzały i młody - jak to osiągnąć?
Źródło zdjęć: © ONS.pl

09.03.2011 | aktual.: 09.03.2011 23:34

Ten moment u każdej z nas pojawia się w innym wieku – ale w końcu nieuchronnie następuje: chcemy wyglądać na młodsze niż jesteśmy. Czasem brunetka nagle zamienia się w blondynkę - blond podobno odmładza. Czasem przestajemy się malować, bo „makijaż postarza”. Jak się nie pogubić w tej walce o młodość? Jak podkreślić swoje piękno, nie podkreślając jednocześnie upływającego czasu?

Codzienny makijaż
Przede wszystkim należy sobie uświadomić problemy, jakie występują w przypadku dojrzałej twarzy. Możemy mieć cerę zaczerwienioną, ziemistą, żółtą lub z innymi przebarwieniami. W takiej sytuacji warto zainwestować w dobrą bazę lub kolorowy korektor. Zaczerwienienia neutralizujemy korektorem lub bazą w kolorze zielonym, cerę ziemistą ożywimy bazą w odcieniu różu lub lekkiego fioletu, żółte plamy skorygujemy korektorem fioletowym, twarz rozjaśnimy bazą białą. Tego typu kosmetyki aplikujemy przed nałożeniem podkładu. Zaprzyjaźnijmy się z liftingującą bazą pod podkład. Możemy ją aplikować na twarz po zmieszaniu z podkładem.

Należy uporządkować brwi. Brwi krzaczaste - niektóre włoski trzeba usunąć lub przyciąć. Brak brwi, brwi cienkie, delikatne – brakujące włoski należy dorysować kredką lub matowym cieniem w kolorze brwi.

Twarz i powieki pokryte są siateczką zmarszczek. Żeby ich nie podkreślać, należy unikać błyszczących, perłowych kosmetyków. Zarówno rozświetlających podkładów czy pudrów z drobinkami, jak i perłowych cieni do oczu. Będąc kobietą dojrzałą stawiamy na mat, blask może pojawić się na ustach.

Musimy też pamiętać, że im bardziej gęste kosmetyki będziemy aplikować na twarz, lub im więcej warstw poszczególnych kosmetyków nałożymy, tym bardziej uwidocznimy nierówności cery. Dlatego zasada „mniej znaczy więcej” powinna być najważniejszą w makijażu dojrzałej pani.

* Dołącz do fanów serwisu KOBIETA.WP.PL na Facebooku i wygrywaj nagrody!* Im jesteśmy starsze, tym częściej używajmy kolorów złagodzonych, roztartych, przypudrowanych, bez ostrych konturów. Dobrze wyglądają kolory zbliżone do tęczówki oka, gdyż powiększają optycznie oko. W przypadku kresek na powiekach najlepiej będą się prezentowały kreski w złamanych odcieniach: niebiesko-szarym, fioletowo-niebieskim, itp. Przepięknie odmładza różowy lub lawendowy matowy cień.

Najczęściej wraz z wiekiem zanika kontur ust. Dlatego też ważne jest wyrysowanie konturu kredką. Najwygodniej jest dobrać konturówkę w kolorze najbardziej zbliżonym do naturalnego odcienia ust – wówczas makijaż ust zawsze będzie wyglądał bardzo naturalnie, nie wystąpi efekt przerysowania.

Koniecznie akcentujemy policzki. Jednak odstawiamy na półkę pudry brązujące, gdyż te kosmetyki postarzą dojrzałą twarz. Zaprzyjaźniamy się za to z różami i stosujemy je zarówno na dzień, jak i na wieczór i specjalne okazje. Dzięki różowi twarz nabierze młodzieńczej świeżości i dziewczęcości.

Makijaż na stałe?

Z wiekiem rozmywają się kontury ust, oczu. Brwi również tracą linie, chociażby ze względu na złą pielęgnację. W takiej sytuacji można rozważyć zrobienie makijażu permanentnego. Makijaż ten utrzymuje się od 3 do 5 lat, a dobrze wykonany sprawia, że kobieta wygląda i czuje się młodziej i pewniej. Codziennie.

Pielęgnacja

Podstawą idealnego wyglądu i stanu naszej cery jest codzienny, dokładny demakijaż, wykonany kosmetykami dostosowanymi do rodzaju naszej skóry. Można powiedzieć, że demakijaż jest głównym elementem makijażu. Najpierw odpowiednia pielęgnacja, później dopiero upiększający makeup. Nie ma absolutnie żadnego wytłumaczenia dla złamania tej zasady w codziennym dbaniu o urodę. Niezależnie od tego ile mamy lat.

* Dołącz do fanów serwisu KOBIETA.WP.PL na Facebooku i wygrywaj nagrody!* Bardzo ważną kwestią z zakresu pielęgnacji jest krem – odpowiedni do rodzaju cery i wieku. Warto wykonać w gabinecie kosmetycznym analizę cery, aby dobrać odpowiedni zestaw pielęgnacyjny.

Unikajmy promieni UV, jeśli chcemy długie lata cieszyć się zdrowiem i piękną cerą. Promienie UVB powodują poparzenia skóry, promienie UVA z kolei uszkadzają ją w głębokich warstwach. Jedne i drugie zaś przyczyniają się do przedwczesnego starzenia. Preparaty z filtrami powinny zagościć w naszej kosmetyczce na stałe.

Fryzura

Po pierwsze pielęgnacja. Dobierz odpowiedni zestaw kosmetyków dla swoich włosów. Używaj systematycznie odżywki oraz preparatów do stylizacji. Zadbaj o to, by włosy były sprężyste i lśniące.

Jeśli chcesz wyglądać młodziej, wybierz raczej włosy w jednym kolorze, a nie z rzucającym się w oczy balejażem. Naturalne kolory (blindy i brązy), dobrane do odcienia karnacji i typu kolorystycznego, będą naszymi sprzymierzeńcami. Pomyśl o krótkiej fryzurze.

Gabinet kosmetyczny

Masaż twarzy. Wprawne dłonie masażystki potrafią rozluźnić napięte mięśnie, zlikwidować zmęczenie i pobudzić wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dotyczy to twarzy i ciała. Dodatkową zaletą masowania twarzy jest wygładzenie tzw. linii stresu (miejsc na czole, wokół oczu i ust, gdzie tworzą się zmarszczki).

A może wypełniacze zmarszczek? Odpowiednio wykonany zabieg jest całkowicie bezpieczny, efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Do wyboru mamy nie tylko popularne zastrzyki. Albo laserowe odmładzanie? Tu efekty utrzymują się dłużej, bo nawet do 4 lat!

Nie zapominajmy o ciele. I o systematycznym ujędrnianiu oraz peelingu. Najlepsze efekty uzyskamy w gabinetach kosmetycznych, choć i domowa pielęgnacja będzie dobra – lepsza taka niż żadna.

(jj/ma)

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)