Pokrój i rozłóż w ogrodzie. Wydasz grosze i pozbędziesz się mrówek
Nie wszyscy lubią smak ogórków ze skórą, dlatego niektórzy przed zjedzeniem często je obieramy. Wówczas część, którą usunęliśmy, często ląduje w koszu na bioodpady. Okazuje się, że można ją jeszcze na wiele sposobów wykorzystać.
20.06.2024 | aktual.: 21.06.2024 09:09
Zazwyczaj pozbywaliśmy się ich, nie myśląc o tym, że mogą się jeszcze przydać. Skórki od ogórków mają wiele zastosowań, o których zdecydowana większość z nas nie miała bladego pojęcia. Na szczęście przychodzimy z pomocą.
Skórki od ogórków do sprzątania
Każdy z nas walczy z uporczywymi zaciekami na kranach lub blatach. Zdarza się, że zacieki, brud lub kamień nie chcą dać za wygraną, dlatego warto sięgnąć po stare, sprawdzone rozwiązania, które przed laty wykorzystywały nasze mamy oraz babcie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W tym celu potrzebujemy jedynie skórki po ogórku oraz 1,5 łyżki sody oczyszczonej. Oba składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać do momentu uzyskania jednolitej masy, a następnie za pomocą ściereczki z mikrofibry wyczyścić zabrudzone miejsca. Na sam koniec wystarczy już wszystko zmyć wodą i gotowe.
Ogórek na mrówki
Ogórek może przydać się podczas walki ze szkodnikami w ogrodzie. Nie każdy wie, że to właśnie w jego składzie znajdziemy m.in. kukurbitacynę, która działa na nie odstraszająco. Substancji tej szczególnie nie lubią mrówki, dlatego wyczuwając ją, w mig powinny wynieść się z naszej posesji.
Wszystko, co musimy zrobić, to pokroić ogórka w plasterki, które następnie należy rozłożyć w ogrodzie. Dla wzmocnienia efektu warto ułożyć je na aluminiowej tacce. Czynność tę należy jednak kilka razy w tygodniu powtarzać, tak by mieć pewność, że nieproszeni goście już nie zbliżą się do roślin rosnących w ogrodzie.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl