Wystarczy kilka kropel wtartych w szybę. Wilgoć będzie wspomnieniem
Podczas zimowych miesięcy rzadziej wietrzymy pomieszczenia, co prowadzi do gromadzenia wilgoci na szybach. Zjawisko to nie sprzyja zdrowiu, ponieważ przyczynia się do rozwoju pleśni, której zarodniki mogą powodować różne choroby. Jak zaradzić problemowi?
05.11.2024 | aktual.: 05.11.2024 16:30
Co roku w sezonie jesienno-zimowym widzisz, jak na szybach osadza się wilgoć? Musisz wiedzieć, że jest to niebezpieczne dla zdrowia. Na szczęście istnieje prosta metoda, jak twierdzi ekspertka od czystości, na ograniczenie tego problemu.
Osiadająca wilgoć na szybach? Jeden patent ma zdziałać cuda
Lynsey jest znana na TikToku jako "Queen of Clean". Ekspertka od sprzątania podkreśla, że polecana przez nią metoda na wilgoć na szybach jest nie tylko skuteczna, lecz także ekonomiczna. Jak dodaje, taki sposób nie pozostawia smug na szybach, co potwierdzają jej obserwacje oraz opinie innych użytkowników.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wilgoć osiadająca na szybach może spowodować powstawanie pleśni zarówno na uszczelkach oraz ramach okiennych, jak i nawet ścianach! Oddychanie takim "zapleśnionym" powietrzem może źle się skończyć. Lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego skupmy się na tym, co można zrobić, zanim pojawi się problem.
Wspomniana tiktokerka Lynsey, sugeruje zastosowanie zaledwie kilku kropli płynu do mycia naczyń. Detergent ten stworzy na szybie barierę, dzięki której woda nie będzie się osadzać. Proces trzeba regularnie powtarzać, by zachować jego efektywność.
Pod wideo Lynsey pojawiły się komentarze wątpiących w metodę internautów. Czy środek czystości nie pozostawi przypadkiem na oknach nieestetyczne smugi? "Queen of Clean" zapewnia, że od tak mikroskopijnej ilości produktu zacieki nie powstaną.
"Spróbowałam i potwierdzam. To działa!" - potwierdziła jedna z osób, które wypróbowały zalecany przez Lynsey sposób.
Dla tych, którzy szukają innych rozwiązań, poleca się też położenie na parapecie kilku sztuk kredy lub zawiniętej w gazę soli kuchennej. Wymienione produkty są bowiem naturalnymi pochłaniaczami wilgoci.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl