Trwa ładowanie...

Wzorki na włosach, czyli fryzury damskie z hair tatoo

Wzorki na głowie można otrzymać nie tylko przez wprowadzenie pigmentu pod skórę. Hair tatoo, czyli metoda, która króluje w salonach fryzjerskich, jest całkowicie bezbolesna i daje bardzo ciekawy, a co najważniejsze odwracalny efekt. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywać ją wielokrotnie, w miarę odrastania włosów. Jak wyglądają wzorki na włosach wykonane przez stylistów? Zrobiliśmy przegląd Instagrama.

Wzorki na włosach, czyli fryzury damskie z hair tatooŹródło: Instagram.com, fot: pulsehair1
d3912wn
d3912wn

Jak robi się hair tatoo?

Fryzury z hair tatoo w salonach fryzjerskich powstają dzięki wykorzystaniu maszynki do golenia, trymera (strzyżarki do brody o wąskich ostrzach), brzytwy albo nożyczek. Urządzenia elektryczne i akumulatorowe wykorzystywane do robienia hair tatoo mają wymienne nasadki grzbietowe i specjalne głowice, które można dobierać w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Wykonywanie wzorków na włosach wymaga wprawy i precyzyjnych ruchów, dlatego najlepiej zadanie to powierzać profesjonalnym stylistom. Za prosty hair tatoo (składający się np. z jednej kreski, która oddziela od siebie dwa pasma włosów) trzeba zapłacić około 10 złotych, cena trudniejszego może wynieść 50 złotych. Praca fryzjera przy tego typu cięciu trwa zwykle 15 minut.

Komu pasuje wygolony bok albo tył głowy?

Wygolenie tyłu albo boku głowy sprawia, że fryzura staje się odważna, nietuzinkowa, przykuwająca wzrok i dynamiczna. Może jednak również podkreślić pewne mankamenty urody, takie jak pociągła twarz i spiczasta broda. Wyeksponowanie karku wiąże się z koniecznością wiązania włosów w kok na czubku głowy lub radykalnego skrócenia kosmyków. Trzeba wziąć pod uwagę, że przy takiej fryzurze uszy są cały czas odsłonięte, nie powinny więc odstawać ani zwracać na siebie uwagi niekorzystnym kształtem. Wzorki na głowie są słabo widoczne przy rzadko rozmieszczonych cebulkach włosowych, zwłaszcza jeśli naturalny kolor kosmyków to blond. Co więcej, mogą wyglądać niekorzystnie na włosach farbowanych, kiedy odrosty znacznie różnią się kolorem od reszty włosów. Efekt hair tatoo psuje także siwizna, która pojawia się w w formie nieestetycznych placków na głowie. O to, czy wygolony tył głowy będzie prezentował się dobrze na danym typie włosów, warto zapytać swojego fryzjera.

Wzorki na włosach można wykonać nad karkiem lub po bokach Instagram.com
Wzorki na włosach można wykonać nad karkiem lub po bokach Źródło: Instagram.com

Jakie wzorki na włosach są najmodniejsze?

Artystyczne cięcie hair tatoo może być inspirowane tribalem, motywem kwiatowym, kompozycją geometryczną, wzorkami typu zebra czy panterka, a także symbolami w stylu gwiazdy, serca, krzyża, liścia, drzewa, kotwicy. Często zdarza się też wycinanie krótkich napisów, haseł i inicjałów. Wszystko zależy od fantazji i umiejętności fryzjera oraz od pomysłu samej zainteresowanej, która może stworzyć własny projekt. Wśród wzorów na włosach pojawiają się takie, w których wykorzystane zostało cieniowanie dające efekt trójwymiarowości. Istnieją artyści podejmujący się tworzenia prac przedstawiających twarze i krajobrazy. Są też i tacy, którzy do wykonywania hair tatoo używają kolorowych pigmentów. Popularność zyskuje ostatnio łączenie cięcia hair tatoo z koloryzacją holograficzną czy ombre na włosach.

Modne wzorki na włosach to np. tribale, które często wykonuje się również jako tatuaże Instagram.com
Modne wzorki na włosach to np. tribale, które często wykonuje się również jako tatuaże Źródło: Instagram.com
d3912wn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3912wn