Blisko ludziWzruszające nagranie z Buczy. Pies odnalazł swojego właściciela

Wzruszające nagranie z Buczy. Pies odnalazł swojego właściciela

Wzruszające nagranie z Buczy psa i właściciela
Wzruszające nagranie z Buczy psa i właściciela
Źródło zdjęć: © Twitter
09.04.2022 14:46, aktualizacja: 09.04.2022 15:55

Na ostatnie nagrania z Buczy, które obiegły światowe media, trudno było patrzeć. Rosyjscy żołnierze, przed wycofaniem się z tej miejscowości z okolic Kijowa, dokonali prawdziwej masakry ludności cywilnej. Lecz jedno wideo z tego miasta napawa nadzieją na lepszą przyszłość. To wzruszająca scena, na której pies odnajduje swojego właściciela.

Niedawno światowe media obiegły informacje dotyczące masakry dokonanej na ludności cywilnej w miejscowości Bucza pod Kijowem, które zostały opatrzone dramatycznymi zdjęciami i nagraniami zwłok leżących na ulicach. Ukraińscy żołnierze weszli tam trzy dni po wycofaniu się wojsk rosyjskich i odkryli tę tragedię. Mer miasta Anatolij Fedoruk mówił wtedy o 300 ofiarach wśród mieszkańców. Większość z nich zginęła od strzałów w głowę. Niektórzy mieli związane ręce. 

Nagranie z Buczy ściska za serce

Bucza stała się swego rodzaju symbolem bestialskiego zachowania rosyjskich żołnierzy, a dramat tamtejszych mieszkańców nagłaśniali za pośrednictwem mediów społecznościowych internauci z różnych zakątków świata. Jednak teraz do sieci trafiło nagranie, które w obliczu tych tragicznych wydarzeń napawa choć trochę optymizmem. Wzruszające wideo zostało opublikowane na Twitterze na profilu Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji przy Ministerstwie Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy. 

Na nagraniu z Buczy widać psa w typie husky, który na początku powoli, a potem coraz szybciej biegnie, by spotkać się na nowo ze swoim właścicielem.

"Zaginiony pies wreszcie spotyka swojego właściciela w Buczy po tygodniach od zajęcia miasta przez Rosjan" – czytamy w opisie przy nagraniu. Dalsza jego część ukazuje radosne spotkanie. Zadowolony pupil skacze na swojego pana, który czule go wita. 

Zwierzęta też cierpią przez wojnę

Warto pamiętać, że cichymi ofiarami wojny w Ukrainie są właśnie zwierzęta. Niektóre wraz ze swoimi właścicielami ewakuowali się poza granice kraju, lecz inne zostały pozostawione same sobie. Pamiętają o nich organizacje działające na rzecz zwierząt, codziennie, starając się organizować dla nich transporty i bezpieczne domy. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta