Blisko ludziZ Charkowa uratowano osiem kangurów. Zobacz rozczulające nagranie z ewakuacji zwierząt

Z Charkowa uratowano osiem kangurów. Zobacz rozczulające nagranie z ewakuacji zwierząt

Kangury ewakuowane z Ukrainy
Kangury ewakuowane z Ukrainy

28.03.2022 18:12, aktual.: 28.03.2022 18:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dramatyczna sytuacja ukraińskich dzieci, kobiet i mężczyzn codziennie spędza nam sen z powiek. Jednak cichymi ofiarami wojny w Ukrainie są także zwierzęta. Europejskie organizacje robią wszystko, by uratować stamtąd te bezbronne istoty. Ostatnio jedna z nich ewakuowała z Charkowa osiem kangurów.

Wojna w Ukrainie przyniosła również prawdziwą tragedię dla tamtejszych zwierząt, o czym wiele osób w obliczu ludzkiego dramatu nawet nie myśli. Mnóstwo ukraińskich rodzin, uciekając z ojczyzny, zabierało ze sobą psy czy koty. Jednak dużo zwierząt domowych zostało pozostawionych samych sobie. Takimi przypadkami zajmuje się np. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Jego pracownicy regularnie jeżdżą do Ukrainy i ewakuują stamtąd psy i koty. 

Zwierzęta również cierpią przez wojnę

Osobną kwestią jest także los egzotycznych gatunków, przebywających do tej pory w specjalnych rezerwatach. Europejskie organizacje działające na rzecz zwierząt robią wszystko, by uratować im życie i przewieźć w bezpieczne miejsce. Przykładowo poznańskie Zoo zdecydowało się przyjąć do siebie lwy, w ostatniej chwili wywiezione z Kijowa. 

Tak uratowano kangury z Charkowa

Jedną z takich organizacji jest także UAnimals, regularnie pokazująca swoje działania na Facebooku. Ostatnio pojawił się tam filmik z ewakuacji kangurów. Widać na nim mężczyznę, kierowcę samochodu, który wiezie na pace osiem przedstawicieli tego gatunku, zarówno samców, jak i samice. Z opisu zamieszczonego do nagrania dowiadujemy się, że zwierzęta zostały uratowane w Ekoparku Feldman w Charkowie, który znalazł się pod silnym ostrzałem rosyjskich wojsk. 

Na wideo z ewakuacji kangurów z opanowanej wojną Ukrainy zareagowało do tej pory na Facebooku ponad 4,5 tysiąca osób, a 230 z nich zdecydowało się na zostawienie komentarza. Internauci przede wszystkim dziękują w nich za dobre serca i poświęcenie ludzi, dzięki którym zwierzęta są już bezpieczne. 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.