Trwa ładowanie...

Za chwilę dziesiąta rocznica ślubu księcia Williama i Kate Middleton. Jej suknia przeszła do historii

Za dwa dni najpopularniejsza, książęca para będzie obchodziła dziesiątą rocznicę ślubu. To był dzień, który pamięta cały świat. Suknia księżnej Kate olśniła przyszłego króla i poddanych.

Share
Dziesiąta rocznica ślubu Kate i Williama
Dziesiąta rocznica ślubu Kate i WilliamaŹródło: Getty Images
d1xi4ax

Ostatnio, o royalsach jest głośno głównie z powodów waśni w rodzinie. Nie milkną echa słynnego wywiadu Meghan i Harry’ego u Oprah. Kilka tygodni temu świat pożegnał także schorowanego księcia Filipa. Tymczasem, już za chwilę, rodzina królewska będzie miała w końcu powód do radości.

Ślub na oczach świata

Para powiedziała sobie tak podczas uroczystości, którą nazywano "ślubem stulecia". Transmisję z zaślubin obejrzało miliony osób na całym świecie.

Do Londynu zjechały tłumy turystów. Na ulicach miasta młodą parę pozdrawiało ponad milion osób. Orszak ślubny był witany radosnymi pozdrowieniami.

d1xi4ax

Podczas samego ślubu, przyszła królowa, ku zdziwieniu gości ślubowała mężowi:

"miłość, pocieszenie, szacunek i wsparcie w chorobie i zdrowiu", ale wbrew tradycji nie ślubowała mu posłuszeństwa. 

Od tamtej pory Kate nosi tytuł księżnej Cambridge i wzorowo wywiązuje się z królewskich obowiązków. Dziś małżeństwo wychowuje trójkę dzieci- George’a, Charlotte i Louise’a.

d1xi4ax

Suknia, która przeszła do historii

Księżna Kate zdecydowała się na projekt domu mody Alexandra McQueena. Kreacja została uszyta z ręcznie robionych koronek we wzór żonkili, róż i koniczynek, symbolizujących Zjednoczone Królestwo.

Chodzą plotki, że księżna Kate przed samą ceremonią, właśnie z powodu sukni, zalała się łzami. Wszystko dlatego, że nie udało jej się utrzymać nazwiska projektanta w tajemnicy.

Goście, który jako pierwsi zobaczyli pannę młodą w drodze do opactwa, zaniemówili:

-Dźwięk, jaki jej towarzyszył, gdy się poruszała, był jak szum fal. Gdy zabrzmiały trąbki, na znak, że się pojawiła, myśleliśmy, że zawali się dach- wspomina Martin Fidler, jeden z gości weselnych.

Przepis na słynne lody Ekipy. Łatwo przygotujesz je w domu

d1xi4ax

Podziel się opinią

Share
d1xi4ax
d1xi4ax