Trwa ładowanie...

Zabawki ze wspomnień - pamiętasz, jak się nimi bawiłaś?

Najpiękniejszym wspomnieniom z dzieciństwa towarzyszą ulubione zabawki – pluszowy, stary miś albo ulubiona lalka, którą wieziemy do parku w starym wózeczku. Warto sięgnąć pamięcią do takich wspomnień i umożliwić swoim dzieciom zdobywanie podobnych. Piękne zabawki to piękne wspomnienia. Mamy dla was kilka inspiracji zabawek, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa i podsuną pomysł na prezent.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zabawki ze wspomnień - pamiętasz, jak się nimi bawiłaś?
Źródło: iStock.com, fot: iStock
d2fzx7x

Idealny wózek wprost z dzieciństwa

Zabawki w stylu retro to popularny trend, ale nie tylko. Są piękne i starannie przemyślane, daltego pozwalają opowiedzieć dziecku o tym, jak różnią się obecne czasy od tych, w których dorastała mama i tata. To także unikatowa możliwość przywołania wspomnień i poznania siebie nawzajem. Takie drewniane zabawki przechodzą często z pokolenia na pokolenie, bo są trwałe i piękne. Ponadto to piękna tradycja. Jeśli jednak nie mamy na strychu starej kołyski albo ta, która się tam znajduje, jest już uszkodzona – nie szkodzi, bo tego rodzaju mebelki można odrestaurować albo znaleźć podobne.

Bez takich klocków ani rusz!

Prawdziwy "klasyk", jeśli chodzi o zabawki, to tradycyjne drewniane klocki o różnych kształtach. Nam najbardziej wpadły w oko takie, które mają zgrabne arkady i pozwalają budować wyższe, ciekawsze konstrukcje domków. Im wyższa wieża, tym lepsza! Czy pamiętasz jeszcze tę zabawę? Z takich klocków można ułożyć obrazek, stworzyć otoczenie dla nowej zabawy, używać ich jako pieniędzy lub jedzenia "na niby". Takie klocki wykorzystuje się w zabawie do wszystkiego. Ponadczasowe, nadal popularne – po prostu niezbędne.

Najpiękniejsza kołyska dla lalki

Zabawa w dom wymaga odpowiednich mebli. Eleganckie łóżeczka i kołyski to podstawa do tego, żeby komfortowo położyć lalkę albo misia spać. Najpiękniejsze modele mają nawet wyposażenie, np. pościel. Dla was znaleźliśmy kołyskę, w której spokojnie zaśnie miś lub lalka do 60 centymetrów wysokości. Piękna kołyska jest starannie wykonana z drewna. To zabawka polskiej produkcji!

Krzesełko do karmienia jak z bajki

Stylizowane na stare krzesełko do karmienia także ujęło nas swoim wyglądem. Ten funkcjonalny mebelek dla lalek pozwoli komfortowo pobawić się w mamę i dziecko, nakarmić lalkę albo misia tak, jak karmi się prawdziwego malucha. Ładne wzornictwo sprawi, że taki mebelek może być integralną częścią wyposażenia dziecięcego pokoiku, a także początkiem pięknego zestawu mebli dla lalek, który będzie spójny z pozostałymi mebelkami z pokoju dziecka.

Mebelki dla lalek w ekologicznym stylu

Ostatnia z zabawek, o których myślimy z sentymentem, a po które chętnie sięgamy jako prezent dla dzieci, są mebelki, domki i ubranka dla lalek – te zabawki działają jak wehikuł czasu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2fzx7x

Podziel się opinią

Share
d2fzx7x
d2fzx7x