Trwa ładowanie...

Ambitne klocki – 5 nowych i ciekawych zestawów nie tylko dla chłopców!

Jeśli nie Lego i Duplo – to co? Dzieci, które mają już wszystkie możliwe zabawki, a które intensywnie się rozwijają, potrzebują stymulujących zajęć. Mogą się zainteresować pomysłowymi, nowymi klockami konstrukcyjnymi. Jedną z najlepszych dla dzieci zabawek są te rozwijające kreatywność. Przedstawiamy najciekawsze zestawy, których jeszcze nie widzieliście.

Share
Ambitne klocki – 5 nowych i ciekawych zestawów nie tylko dla chłopców!
Źródło: Shutterstock.com
dtiqxek

Idealne klocki dla rozwoju dziecka

Klocki doskonale rozwijają dziecko manualnie i motoryczne. Im ciekawsze, tym lepsze. Jeśli zmienia się też sposób ich wykorzystania i trudność nowych konstrukcji – to znaczy, że klocki konstrukcyjne działają. Jeśli otoczenie dostarcza dziecku narzędzi do rozwoju i stymuluje jego predyspozycje i zdolności, może nawet we wczesnym dzieciństwie pojawić się u niego marzenia o przyszłym zawodzie lub pasji. Niektóre zestawy najlepszych klocków są naprawdę inspirujące, choć bardzo proste:

Dla przyszłego naukowca

Jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami podziału zawodów na męskie i damskie. Każde dziecko ma prawo wybrać zawód dla siebie. Uniwersalne i ambitne klocki dla wszystkich dzieci stworzą świetną zabawę dla całej grupy. Poza umiejętnością planowania, projektowania i usprawnieniem rączek, takie zabawki stymulują też rozwój umiejętności pracy w zespole.

Klocki nie tylko dla dzieci – także dla dorosłego i nastolatka

Magnetyczne kulki o średnicy kilku milimetrów to pomysł na prezent i zabawkę relaksacyjną także dla dorosłych – wciąga bardziej, niż się to może wydawać. Tych klocków nie polecamy przechowywać... w miejscu pracy, bo to skuteczny rozpraszacz. Magnetyczne kulki można skutecznie i ciekawie łączyć w świetne konstrukcje.

Jakie klocki woli twoje dziecko?

Tradycyjne, drewniane klocki ekologiczne to jedna z pierwszych zabawek, jakie dostają nasze dzieci. W tym samym czasie zaczynają też przygodę z kolorowymi bloczkami z plastiku, a z czasem coraz sprawniejsze rączki tworzą imponujące konstrukcje z coraz bardziej skomplikowanych klocków. Jednym z ciekawszych pomysłów ostatnich lat są klocki magnetyczne różnego rodzaju. Konstrukcje z takich klocków nie są aż tak trwałe, jak z typowych łączonych bloczków, ale ukierunkowują zabawę na inny rodzaj konstrukcji. Dobre klocki magnetyczne są na tyle przemyślane i pomysłowe, że można tworzyć duże konstrukcje na przykład mostów lub budynków z kilku zestawów.

Zestawy kreatywne dla dzieci

Ciekawy pomysł na prezent to zabawka, którą w całości nasze dziecko może złożyć, pomalować i udekorować. Tu najlepiej sprawdzają się drewniane lub kartonowe modele willi, domów i zamków. Prezent dla artystycznie uzdolnionego dziecka i zabawa dla całej rodziny.

dtiqxek

Podziel się opinią

Share
dtiqxek
dtiqxek