Trwa ładowanie...

Ambitne klocki – 5 nowych i ciekawych zestawów nie tylko dla chłopców!

Jeśli nie Lego i Duplo – to co? Dzieci, które mają już wszystkie możliwe zabawki, a które intensywnie się rozwijają, potrzebują stymulujących zajęć. Mogą się zainteresować pomysłowymi, nowymi klockami konstrukcyjnymi. Jedną z najlepszych dla dzieci zabawek są te rozwijające kreatywność. Przedstawiamy najciekawsze zestawy, których jeszcze nie widzieliście.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Większość dzieci ma tradycyjne klocki, jednak na nich zabawa się nie kończy...
Większość dzieci ma tradycyjne klocki, jednak na nich zabawa się nie kończy...Źródło: Shutterstock.com
d2argy9

Idealne klocki dla rozwoju dziecka

Klocki doskonale rozwijają dziecko manualnie i motoryczne. Im ciekawsze, tym lepsze. Jeśli zmienia się też sposób ich wykorzystania i trudność nowych konstrukcji – to znaczy, że klocki konstrukcyjne działają. Jeśli otoczenie dostarcza dziecku narzędzi do rozwoju i stymuluje jego predyspozycje i zdolności, może nawet we wczesnym dzieciństwie pojawić się u niego marzenia o przyszłym zawodzie lub pasji. Niektóre zestawy najlepszych klocków są naprawdę inspirujące, choć bardzo proste:

Dla przyszłego naukowca

Jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami podziału zawodów na męskie i damskie. Każde dziecko ma prawo wybrać zawód dla siebie. Uniwersalne i ambitne klocki dla wszystkich dzieci stworzą świetną zabawę dla całej grupy. Poza umiejętnością planowania, projektowania i usprawnieniem rączek, takie zabawki stymulują też rozwój umiejętności pracy w zespole.

Klocki nie tylko dla dzieci – także dla dorosłego i nastolatka

Magnetyczne kulki o średnicy kilku milimetrów to pomysł na prezent i zabawkę relaksacyjną także dla dorosłych – wciąga bardziej, niż się to może wydawać. Tych klocków nie polecamy przechowywać... w miejscu pracy, bo to skuteczny rozpraszacz. Magnetyczne kulki można skutecznie i ciekawie łączyć w świetne konstrukcje.

Jakie klocki woli twoje dziecko?

Tradycyjne, drewniane klocki ekologiczne to jedna z pierwszych zabawek, jakie dostają nasze dzieci. W tym samym czasie zaczynają też przygodę z kolorowymi bloczkami z plastiku, a z czasem coraz sprawniejsze rączki tworzą imponujące konstrukcje z coraz bardziej skomplikowanych klocków. Jednym z ciekawszych pomysłów ostatnich lat są klocki magnetyczne różnego rodzaju. Konstrukcje z takich klocków nie są aż tak trwałe, jak z typowych łączonych bloczków, ale ukierunkowują zabawę na inny rodzaj konstrukcji. Dobre klocki magnetyczne są na tyle przemyślane i pomysłowe, że można tworzyć duże konstrukcje na przykład mostów lub budynków z kilku zestawów.

Zestawy kreatywne dla dzieci

Ciekawy pomysł na prezent to zabawka, którą w całości nasze dziecko może złożyć, pomalować i udekorować. Tu najlepiej sprawdzają się drewniane lub kartonowe modele willi, domów i zamków. Prezent dla artystycznie uzdolnionego dziecka i zabawa dla całej rodziny.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2argy9

Podziel się opinią

Share
d2argy9
d2argy9