Zabiegi z kwasem hialuronowym - zastosowanie, przebieg i koszt
Zabiegi z kwasem hialuronowym to jedna z najpopularniejszych metod stosowanych w medycynie estetycznej. Na wstrzykiwanie substancji zwanej "eliksirem młodości" decyduje się coraz więcej osób, a sam zabieg jest szybki i praktycznie bezbolesny.
26.06.2018 | aktual.: 29.07.2018 14:29
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Wiąże ona wodę i gwarantuje sprężystość skóry i brak zmarszczek. Ma silne właściwości higroskopijne - jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać nawet tysiąc cząsteczek wody. Wraz z wiekiem komórki produkują coraz mniej kwasu hialuronowego, przez co na skórze pojawiają się zmarszczki. Odpowiedzią na to jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, czyli popularny zabieg przeprowadzony w gabinecie lekarza medycyny estetycznej.
Zabiegi z kwasem hialuronowym stosowane są głównie w medycynie anti-aging i powodują odmłodzenie skóry oraz zlikwidowanie lub zminimalizowanie zmarszczek. Ważne, by ich przeprowadzenie poprzedziła konsultacja z lekarzem.
Zabiegi z kwasem hialuronowym - przebieg
Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego stanowi alternatywę dla standardowych operacji plastycznych. Za jego pomocą korygowana jest twarz, głównie nos, oczy, usta oraz czoło, a także dłonie i włosy, ponieważ wzmocnienie cebulek włosów zapobiega ich wypadaniu. Nie zawsze konieczne jest stosowanie zabiegu, ponieważ kwas hialuronowy zawarty jest również w wielu kremach dostępnych na rynku.
Zabiegi z kwasem hialuronowym polegają na wstrzyknięciu pod skórę substancji mającej konsystencję żelu. Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym, stosowany jest przy tym krem znieczulający EMLA. Jeżeli kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w celu wypełnienia ust, stosuje się również znieczulenie stomatologiczne.
Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego odbywa się za pomocą długiej i tępo zakończonej igły - kaniuli. Dzięki ominięciu nerwów i naczyń, zabieg nie powoduje siniaków oraz jest praktycznie bezbolesny. Po wprowadzeniu kwasu pod skórę, miejsce to jest modelowane przez lekarza za pomocą ugniatania skóry. Zabieg z kwasem hialuronowym powoduje, że skóra staje się bardziej napięta a zmarszczki zostają zredukowane.
Wraz z kwasem hialuronowym stosuje się wykonane z polidioksanonu nici First Lift (PDO). Powodują one dodatkowe napięcie skóry oraz stymulują organizm do produkcji własnego kwasu hialuronowego.
Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego - koszt
Cena zabiegów z kwasem hialuronowym to około 6500 złotych. Są one wykonywane w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Efekty wstrzykiwania kwasu hialuronowego widoczne są przez około rok, ale mogą one zostać wydłużone przez zastosowanie nici liftingujących. Aby utrzymać efekt, zabiegi należy jednak regularnie powtarzać.
Zabieg z kwasem hialuronowym jest szybki, a okres rekonwalescencji bardzo krótki. W miejscach iniekcji mogą pojawić się delikatne zasinienia, przez miesiąc nie należy tam również stosować innych zabiegów medycyny estetycznej. Zalecane jest picie dużej ilości wody oraz unikanie sauny i opalania. Efekt zabiegów kwasem hialuronowym widoczny jest praktycznie od razu.