UrodaKwas hialuronowy w kosmetykach

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Kwas hialuronowy w kosmetykach
Źródło zdjęć: © drgojdz.com
drgojdz.com
14.02.2017 15:50, aktualizacja: 24.02.2017 15:51

Kwas hialuronowy, który naturalnie znajduje się w naszym organizmie, potrzebny jest między innymi do prawidłowego funkcjonowania skóry. To dzięki niemu jest ona odpowiednio nawilżona, jędrna, gładka i elastyczna, czyli po prostu młoda. Niestety jednym z elementów starzenia się jest stopniowe ubywanie kwasu hialuronowego z naszego organizmu. Do 40 roku życia możemy stracić nawet połowę jego zapasów, przez co na skórze coraz bardziej widoczne będą znaki pozostawione przez upływający czas. Wtedy z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna oraz odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne. Zanim jednak wybierzecie się do sklepu po nowy krem czy serum powinniście wiedzieć, że kwas hialuronowy, kwasowi hialuronowemu nierówny.

Dlatego dziś opowiem Wam trochę o tym, na co powinniście zwrócić uwagę przy zakupie odpowiednich dla Waszej skóry kosmetyków zawierających między innymi właśnie kwas hialuronowy.

Kwas hialuronowy, w dzisiejszych czasach to nieodzowny atrybut lekarza medycyny estetycznej. To on w bezpieczny sposób potrafi wypełnić zmarszczki, przywrócić owal twarzy, delikatnie wymodelować usta i znacznie poprawić stan naszej skóry. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego dostępne są w każdym gabinecie medycyny estetycznej. W sklepach i aptekach natomiast bez jakiegokolwiek trudu znajdziemy szeroką gamę kremów, które w składzie mają właśnie tę cenną dla naszej skóry substancję.

Większość z nich działa jednak tylko powierzchniowo. Nawilża i wygładza, ale zawarty w nich kwas hialuronowy nie wnika w głąb skóry i nie działa w jej głębokich warstwach. Nie wszystkie kosmetyki mają jednak takie same właściwości. Dlatego, zanim zdecydujecie się na zakup, zawsze powinniście zapoznać się z ich składem i sposobem działania.

Wysoko- i niskocząsteczkowy

Kwasu hialuronowy nazywany jest często eliksirem młodości ze względu na przypisywane mu właściwości odmładzające. Nie zawsze działa tak samo, wszystko zależy od wielkości jego cząsteczek. Jeśli mamy do czynienia z wysokocząsteczkowym kwasem hialuronowym, powinniśmy wiedzieć, że są one zbyt duże, aby mogły przenikać w głąb skóry, dlatego jego działanie ogranicza się do wierzchniej warstwy naskórka. Taki kosmetyk działa nawilżająco, a tworząc na powierzchni skóry film ochronny, chroni ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, wygładza, uelastycznia, delikatnie napina i sprawia, że staje się ona miękka i miła w dotyku. Z kolei znajdujący się w kosmetykach najnowszej generacji niskocząsteczkowy kwas hialuronowy ze względu na niewielki rozmiar cząsteczek ma zdolność przenikania do głębokich warstw skóry, dzięki czemu może przebudowywać ją od wewnątrz. Utrzymuje jej odpowiednie nawilżenie, wiążąc cząsteczki wody i zapobiega utracie wilgotności nawet z głębokich warstw skóry. Działając od wewnątrz stymuluje skórę do odnowy, wypełnia zmarszczki, przywraca gęstość, jędrność i elastyczność.

Najnowsze odkrycia naukowe pozwalają na tworzenie coraz bardziej udoskonalonych produktów zawierających w swoim składzie niskocząsteczkowy kwas hialuronowy. W laboratoriach Japońskiej marki Forlle’d opatentowany został Hyalogy™- niskocząsteczkowy kwas hialuronowy o unikalnej wielkości 5nm, który jest w stanie przekroczyć barierę skóry i dotrzeć do jej głębokich warstw. Dzięki temu dziś możemy odbudowywać jej struktury, poprawiać poziom nawilżenia, wyraźnie wygładzać zmarszczki i stymulować procesy regeneracyjne, całkowicie nieinwazyjnie używając do tego celu wysoce wyspecjalizowanych kosmetyków pielęgnacyjnych.
Niskocząsteczkowe składniki kosmetyków mają zdolność działania na poziomie komórkowym, dzięki czemu bez interwencji chirurgicznej, osiągamy wyraźne efekty poprawy stanu skóry. Odpowiednio skomponowane preparaty, mogą skutecznie przeciwdziałać jej starzeniu, działając jednocześnie na kilku poziomach. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy penetrując głębokie warstwy skóry, działa od wewnątrz nawilża i aktywuje jej procesy regeneracyjne. Dodatkowo zastosowana w kosmetykach marki Forlle’d kombinacja łącząca kwas hialuronowy z hydrolizowaną membraną skorupki jaja i jonizowanymi minerałami pozwala nie tylko zatrzymać w skórze wilgoć, ale również stymuluje proliferację komórek, odbudowując jej strukturę oraz pobudzając regenerację na poziomie skóry właściwej. Wykazując wysokie podobieństwo do komórek ludzkich, namnaża fibroblasty oraz stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Zastosowanie w kosmetykach ceramidów kompatybilnych z ludzkimi przywraca natomiast prawidłowe działanie bariery hydrolipidowej skóry.

Złoto, srebro i platyna

Coraz częściej składnikami nowoczesnych kosmetyków w połączeniu z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym są również metale szlachetne: złoto, srebro lub platyna.

Złoto – aktywuje procesy regeneracyjne skóry, wygładza ją, ujędrnia i napina. Ponadto wpływając na syntezę elastyny i kolagenu, przywraca jej gęstość, poprawiając owal twarzy. Doskonale radzi sobie również z wolnymi rodnikami, neutralizując ich działanie, świetnie sprawdza się w kosmetykach, których zadaniem jest opóźnienie efektów starzenia. Działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, co z kolei pomaga walczyć ze zmianami trądzikowymi. Zmniejsza również wydzielanie melaniny, redukując widoczność przebarwień naskórka.
Srebro- ma działanie odkażające, łagodzące podrażnienia i przyspieszające gojenie się ran sprawdza się więc jako dodatek do kosmetyków dla cery trądzikowej.
Platyna – doskonale redukuje przebarwienia nawet te powstałe w wyniku starzenia się skóry, jako silny antyoksydant neutralizuje również wolne rodniki, sprawiając że skóra na dłużej zachowuje swój młody wygląd i odpowiednie nawilżenie. Staje się elastyczna, gładka i napięta a zmarszczki są wyraźnie płytsze i mniej widoczne. Preparaty na bazie niskocząsteczkowej zjonizowanej platyny (np. marki Forlle’d) są dziś czołowymi produktami anti-aging na rynku kosmetycznym.

Nowoczesne technologie wykorzystujące mikroskopijne cząsteczki kwasu hialuronowego w połączeniu z metalami szlachetnymi, ceramidami i jonizowanymi minerałami mogą działać w głębokich warstwach skóry, utrzymując jej odpowiednie nawilżenie, aktywując procesy regeneracji, chroniąc przed działaniem wolnych rodników i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Pozwalają przebudować komórki skóry, przywracając jej młody i zdrowy wygląd. Dzięki nim zmarszczki spłycają się, a skóra odzyskuje elastyczność, jędrność, gładkość, gęstość i zdrowy koloryt.

Źródło artykułu:drGojdz.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także