UrodaZapisz się na lekcje makijażu

Zapisz się na lekcje makijażu

Zapisz się na lekcje makijażu
Źródło zdjęć: © 123RF

25.05.2012 13:33, aktual.: 29.05.2012 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Chyba każda kobieta ma kosmetyki, które po kupieniu odłożyła na półkę. Nasze lekcje makijażu pozwalają uniknąć takiej sytuacji - przekonuje Alicja Tymińska, profesjonalna makijażystka Make Up Store Polska. Dzięki lekcji makijażu można zdobyć wiedzę dotyczącą używania kosmetyków, poznać oryginalne techniki i wprowadzić do naszego make up’u nowe elementy.

- Chyba każda kobieta ma kosmetyki, które po kupieniu odłożyła na półkę. Nasze lekcje makijażu pozwalają uniknąć takiej sytuacji - przekonuje Alicja Tymińska, profesjonalna makijażystka Make Up Store Polska. Dzięki lekcji makijażu można zdobyć wiedzę dotyczącą używania kosmetyków, poznać oryginalne techniki i wprowadzić do naszego make up’u nowe elementy.

Malujemy się często i chętnie. Badania przeprowadzone przez jeden z portali społecznościowych mówią, że dwie trzecie Polek makijaż robi codziennie. Respondentki wyznały, że ich ulubione kosmetyki to tusz do rzęs i podkład. Lubimy również podkreślać usta błyszczykiem lub szminką. Nie oznacza to jednak, że malujemy się prawidłowo. Poza tym warto szukać inspiracji i nowych technik, które można wprowadzić do naszego make up’u. Rozwiązaniem są indywidualne lekcje makijażu.

- Jeśli mamy wiedzę na temat używania kosmetyków, to po takim kursie będziemy z nich efektywnie korzystać. Ponadto, poza samą nauką makijażu, można wykorzystać lekcję jako inspirację i eksperyment pozwalający wprowadzić do naszego makijażu nowe elementy i kolory - zapewnia Alicja Tymińska z Make Up Store Polska. I dodaje, że lekcja makijażu jest również świetną rozrywką: sprawia, że patrzymy na codzienny makijaż jak na swego rodzaju zabawę.

Nie tylko wiedza

Indywidualny kurs makijażu trwa około 50 minut. - Podczas lekcji artysta makijażu podzieli się z tobą sekretami swojej techniki. Otrzymasz zestaw najbardziej dopasowanych do twojej urod kolorów oraz porady dotyczące pielęgnacji twojej cery i metod używania naszych produktów - mówi profesjonalna makijażystka Alicja Tymińska.

Z lekcji wyjdziesz bogatsza o wiedzę, jak wykonywać makijaż dzienny i wieczorowy. Ale to nie wszystko - otrzymasz również dobrej jakości kosmetyki, dopasowane do twoich potrzeb. Alicja Tymińska podkreśla, że lekcja może być zorganizowana w dowolnej porze roku i zawsze uwzględnia aktualne trendy, nowe kolekcje, modne kolory i najciekawsze elementy makijażu w danym sezonie.

Jak pielęgnować?

Pierwszy etap lekcji makijażu polega na instruktażu dotyczącym pielęgnacji skóry. - Wizażysta udziela informacji odnośnie roli oczyszczania, tonizacji, nawilżania i pielęgnacji cery, dobiera odpowiednie kosmetyki i demonstruje prawidłową technikę demakijażu i czynności pielęgnacyjnych. Przemywa cerę tonikiem, nakłada krem pod oczy i na całą twarz oraz ewentualnie bazę pod makijaż - wyjaśnia Alicja Tymińska. Kolejny etap to wykonanie makijażu (dziennego lub wieczorowego - w zależności od wyboru uczestniczki lekcji). W tym momencie można się dowiedzieć, jakie kosmetyki stosować, dlaczego i w jaki sposób.

Podkład, puder, róż

W dalszej kolejności wizażystka dobiera kolor oraz rodzaj podkładu. I daje instrukcje, czym kierować się przy wyborze tego typu produktów, sięga także po najlepszy korektor pod oczy. - Tutaj demonstrujemy techniki oraz akcesoria do nakładania tych produktów. Pokazujemy, jak wystrzegać się błędów na tym etapie makijażu. Zakończenie „mokrej” fazy makijażu polega na dobraniu odpowiedniego do karnacji odcienia pudru. Mówimy także, jaką rolę pełni puder - zaznacza Alicja Tymińska. Twarz modelowana jest bronzerem, różem i ewentualnie rozświetlaczem. Nauka korygowania kształtu twarzy - jak podkreśla specjalistka - dostosowana jest do urody uczestniczki kursu.

Oczy w kolorach tęczy

Kolorowy makijaż oka polega na dobraniu barw odpowiednich dla uczestniczki lekcji. Ten etap to wykonanie makijażu wraz z demonstracją. Uczymy się, w którym miejscu należy nakładać cienie i jak je ze sobą łączyć. Otrzymujemy również instrukcje, w jaki sposób skorygować głęboko osadzone oko lub opadający zewnętrzny kącik. - Dajemy zalecenia dotyczące ćwiczeń, które można wykonać w domu, aby udoskonalić własną technikę rozcierania cieni. Zwracamy uwagę na makijaż dolnej powieki - tłumaczy Alicja Tymińska z Make Up Store Polska. Na koniec tuszowane są rzęsy.

Kosmetyki zabierz ze sobą

- Wykonujemy jeszcze makijaż brwi i podajemy instrukcje, jak je modelować w zależności od efektu, który chcemy uzyskać. Na życzenie klientki w czasie lekcji możemy wykonać regulację brwi za dodatkową opłatą rzędu 15 zł - wyjaśnia Alicja Tymińska.

Indywidualna lekcja makijażu to koszt około 150 zł. Na koniec wspólnie z makijażystką można dokonać przeglądu wykorzystanych w czasie lekcji kosmetyków i wybrać kluczowe produkty dla danego makijażu lub takie, których akurat nam brakuje. - Możemy także uzyskać poradę dotyczącą posiadanych przez nas kosmetyków, dlatego warto je ze sobą zabrać - sumuje Alicja Tymińska.

Grunt to doświadczenie

Czym kierować się, wybierając lekcję makijażu? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, jak długo będzie ona trwała: nie powinna być ani za długa, ani za krótka. Inne podpowiedzi profesjonalnej makijażystki Alicji Tymińskiej: zapytajmy, czy można liczyć na indywidualne podejście, a nie na naukę według jednego, narzuconego z góry schematu. Dobrze byłoby również uzyskać informacje na temat doświadczenia wizażysty, który taką lekcję poprowadzi - to kluczowy element.

epn/(kg)

POLECAMY:

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także