ModaZbuntowane ubrania i dodatki dla odważnych kobiet

Zbuntowane ubrania i dodatki dla odważnych kobiet

Zbuntowane ubrania i dodatki dla odważnych kobiet
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock
09.11.2017 13:40, aktualizacja: 10.11.2017 16:25

Ramoneski, bransolety z ćwiekami, glany czy martensy to klasyczne elementy stroju osoby, która swoim stylem dąży do wyrażenia swojego sprzeciwu. Co, jeśli spojrzymy na to z innej strony?

Oryginalne dodatki i bardzo niegrzeczne napisy

Popularne koszulki z przewrotnymi napisami lub nowoczesnym przesłaniem świetnie sprawdzają się, kiedy mamy ochotę wyrazić swój nastrój, sprzeciw wobec czegoś, co nas denerwuje albo odróżnić się od innych. Co chwilę wpadają nam na ulicy w oko śmiałe napisy i nadruki. W naszym zestawieniu znalazła się krótka bluza, która tylko z pozoru ma na przodzie proste i grzeczne słowa: taka ładna. Sens całego przesłania widzimy dopiero wtedy, kiedy spojrzymy na tył bluzy... Niezły pomysł na dowcipny prezent dla dobrej koleżanki.

Zbuntowana torebka – całkiem nowe podejście

Z założenia torebka lub portfel skrywają zawartość przed wzrokiem innych osób. Przezroczysty materiał, z którego wykonano torebki z interesującej nas serii, jest trwały i oryginalny. Całość została zaprojektowana dokładnie tak samo, jak większość małych listonoszek: ma charakterystyczne suwaki, kieszonki na monety i plastikowe, ozdobne zaczepy, ale od zwykłej torebki odróżnia ją całkowita przezroczystość. Ciekawe, czy w takiej torebce łatwiej utrzymać porządek... Jej dodatkowym plusem jest to, że łatwo znaleźć w niej każdy drobiazg. Przydaje się też, kiedy chcemy pochwalić się jej zawartością.

Skromność? Po co! W takiej kurtce każda kobieta poczuje się pewniej

Większość modnych ubrań i dodatków, które określamy jako zbuntowane, nietypowe czy ciekawe skupia się na nawiązaniach do subkultury metalowej lub punkrockowej. Jedną z naszych propozycji na "modę inaczej" jest całkowite wyzbycie się skromności i poprawienie samopoczucia za pomocą oryginalnej kurtki. Dość długo podziwialiśmy kurtki, bluzki i torebki z naszywkami i oryginalnymi akcentami. Warto wykorzystać modę na takie małe manifesty i poczuć się jak... miss world.

Klasyka buntowniczych dodatków – ćwieki

Bywa, że brak nam swobody w doborze ubrań, nasz strój określają rygorystyczne zasady lub wolimy tylko akcenty w danym stylu. Tu świetnie sprawdza się różnego rodzaju torebki, bransoletki i botki z okuciami i ćwiekami. Oryginalne, błyszczące, metalowe akcenty kojarzą nam się ze stylem idoli i skutecznie dodają pewności siebie. Mają tę zaletę, że możemy łatwo zbudować cały strój na podstawie takich ubrań i dodatków lub pozostać przy niewielkich akcentach, które włożymy do prostej sukienki lub zestawu ze spodniami. Wśród rockowej biżuterii na największą uwagę zasługuje ta, która została starannie wykonana z wysokiej jakości skóry – to ułatwia komponowanie jej z eleganckimi strojami. Nawet wyjściowa, czarna kreacja w połączeniu z takimi buntowniczymi bransoletkami z ćwiekami nabierze innego, ciekawszego wyrazu.

Motocyklowe botki to najbardziej jesienny dodatek w tym stylu. Wygodne i stylowe – pasują do większości ulubionych ubrań o tej porze roku.