Zmieniamy świat, litera po literze

Zmieniamy świat, litera po literze

Zmieniamy świat, litera po literze
Źródło zdjęć: © WP.PL
Ingrid Hintz-Nowosad
08.06.2016 13:38

Wierzę, że pisaniem można zmienić świat. Dlatego tak ważne jest uważne patrzenie i słuchanie, pielęgnowanie zdumienia wobec świata. Dlatego redaktorki działu Ludzie piszą, wsłuchując się w rzeczywistość. Szukają dla was poruszających historii i niezwykłych rozmówców. Takich, które naprawdę mają moc i potrafią zmienić życie. Bardzo różnych, często dramatycznych, dotyczących różnych problemów. Nie unikamy tematów kontrowersyjnych, uważanych za tabu. Nie poddajemy się stereotypom. Rozmawiamy nie tylko z gwiazdami, ale także z ludźmi mniej znanymi, robiącymi rzeczy ważne, którzy zmieniają świat na lepszy.

Dbamy o to, aby w dziale ludzie WP Kobieta można było znaleźć portrety polskich i zagranicznych bohaterów czy reportaże o zjawiskach społecznych, ważnych z punktu widzenia polskich kobiet. Zawsze starannie dobieramy bohaterów zawsze kierując się zasadą wiarygodności. I mamy nadzieję, że Czytelniczki mogą w ten sposób poznawać świat, a pomagają im w tym fantastyczne redaktorki działu Ludzie.

Magdalena Drozdek wyszukuje niesamowite bohaterki, których wzruszające historie mogą posłużyć jako scenariusze oscarowych filmów.

Sylwia Laskowska, specjalistka od kobiecej strony psychologii. Łączy portrety ludzkie z tematyką psychologiczną. Pomaga lepiej rozumieć i siebie, i tych, na których nam zależy.

Karolina Głogowska, specjalizuje się w tematyce dotyczącej praw i roli kobiet w społeczeństwie, macierzyństwa i wychowania dzieci. Fascynuje ją antropologia codzienności, czemu wyraz daje w pracy i na prywatnym blogu tonietakjakmyslisz.com.

Katarzyna Gruszczyńska to mistrzyni zadawania celnych pytań. Przepytuje znanych i nieznanych. Rozmówcy dzielą się z nią najintymniejszymi przeżyciami.

Każda z redaktorek ma swoją ulubioną historię i każda podzieli się nią z Wami. Zapraszam do lektury felietonów dziennikarek WP Kobieta. Poznajmy się lepiej i zmieniajmy razem świat.

Źródło artykułu:WP Kobieta