Blisko ludziZmywarka nie domywa naczyń? Umyj ten konkretny element

Zmywarka nie domywa naczyń? Umyj ten konkretny element

Zmywarka nie działa jak należy? Jest na to sposób
Zmywarka nie działa jak należy? Jest na to sposób
Źródło zdjęć: © Getty Images | Brezina

30.10.2022 10:03, aktual.: 30.10.2022 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmywarka nie tylko ułatwia codzienne życie, ale także pozwala zaoszczędzić wodę i prąd, a co za tym idzie - zmniejsza rachunki. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy naczynia po wyjęciu z urządzenia wcale nie są czyste. Jak się okazuje, najprawdopodobniej winny jest jeden element.

Zmywanie to jedna z najmniej lubianych czynności. Codzienny obowiązek może jednak ułatwić zmywarka, która naczynia czyści sama. Szacuje się, że ten sprzęt znajduje się nawet w co czwartym, co piątym gospodarstwie domowym. Jednak, żeby maszyna była wydajna i sprawnie działała, trzeba o nią zadbać. Szczególnie o ten, często zapomniany, chociaż kluczowy element.

Brudne naczynia ze zmywarki - jaka jest przyczyna?

Wielu posiadaczy zmywarek przekonało się, że czasami urządzenie po prostu przestaje domywać naczynia. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyną jest element, o którym często się zapomina. To spryskiwacz, czy tak zwane "śmigła", znajdujące się w środku zmywarki. To przez nie wypuszczana jest woda, która ma umyć naczynia.

Spryskiwacze mają małe otwory, podobnie jak słuchawki prysznicowe. To na nich bardzo chętnie osiada kamień. Kiedy tak się dzieje, naczynia, które po wyjęciu ze zmywarki miały być nieskazitelnie czyste, są brudne. Jak sobie z tym poradzić? Odkręć plastikową nakrętkę u podstawy śmigła i dokładnie ją umyj. Sprawdź, czy udało się udrożnić wszystkie otwory. Po czyszczeniu przyłóż do miejsca docelowego.

Jak czyścić zmywarkę?

Chociaż sama ma za zadanie czyścić, czyszczenia także wymaga. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, zmywarkę gruntownie czyścić powinno się co 2-3 miesiące. Jak wyczyścić zmywarkę domowym sposobem? To bardzo proste. Potrzebna będzie soda oczyszczona. Pierwszym krokiem jest opróżnienie zmywarki ze wszystkich naczyń i sztućców. Tam, gdzie zazwyczaj wkładasz tabletkę do zmywarki, wsyp 2-3 łyżki sody i włącz intensywny tryb zmywania. Po tym czasie zmywarka nie tylko będzie wyglądać jak nowa, ale także pachnieć.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także