Większość z nas wkłada tak naczynia do zmywarki. To duży błąd

Większość z nas wkłada tak naczynia do zmywarki. To duży błąd

Jak załadować zmywarkę? Jest kilka zasad
Jak załadować zmywarkę? Jest kilka zasad
Źródło zdjęć: © Getty Images
18.09.2022 15:47, aktualizacja: 20.09.2022 13:38

Ładowanie zmywarki wydaje się banalną czynnością, jednak okazuje się, że możemy popełnić tutaj pewne błędy, które poskutkują niedomyciem naczyń oraz zbieraniem się wody. Wystarczy jednak przestrzegać kilku prostych zasad, dzięki którym zmywarka będzie działać efektywniej, a naczynia będą czyste.

Zmywanie naczyń w zmywarce to oszczędność czasu i energii. Wystarczy tylko zgromadzić w niej naczynia, dodać tabletkę i nastawić odpowiedni program, żeby urządzenie wykonało całą pracę za nas. Co więcej, zmywarka jest również ekologiczna i gwarantuje oszczędzanie wody.

Ładowanie naczyń do zmywarki. Popełniamy ten błąd z miskami

Jak ładować zmywarkę? Jedna z użytkowniczek TikToka wskazała, że większość z nas popełnia przy tej czynności kilka błędów. Sposób, w jaki powinniśmy to robić jest bardzo prosty. Przede wszystkim nie możemy wrzucać wszystkich naczyń losowo, byle jak, tylko korzystać z odpowiednich przegródek.

Ładowanie naczyń do zmywarki powinno być też staranne. Niektórzy nie zwracają uwagi chociażby na to, czy kładą kubki albo szklanki, czy stawiają je pionowo. Tymczasem, jeśli położymy je poziomo, najprawdopodobniej nie domyją się. Praktycznym trikiem, na który niewiele osób zwraca uwagę, jest układanie takich samych kubków w rzędzie obok siebie - dzięki temu szybciej uwiniemy się ze sprzątaniem i chowaniem ich do szafek.

Wiele osób popełnia też błąd przy chowaniu mniejszych misek do zmywarki. Najczęściej nie zastanawiamy się, gdzie je umieścić. Tiktokerka w swoim nagraniu podkreśla, że najlepiej kłaść je na górną szufladę.

Jak naładować zmywarkę? Trzeba przestrzegać kilku zasad

Jak naładować zmywarkę w poprawny sposób? Internautka wskazuje, że na górnej szufladzie powinny znaleźć się kubki i szklanki oraz małe miski, a pomiędzy nimi większe sztućce, jak duże łyżki czy szczypce.

Na dolnej szufladzie zmywarki w pierwszym rzędzie należy rozłożyć duże talerze, a z tyłu mniejsze. Sztućce chowamy do przeznaczonej do tego przegródki, ostrzami do góry. Warto też umieścić gatunkami w tej samej komorze, aby łatwiej było je schować.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta