Znalazła mieszkanie za 550 tys. zł. Gdy kliknęła w drugie zdjęcie, oniemiała
W centrum Krakowa skrywa się ekskluzywny apartament, a przynajmniej tak można wywnioskować z ogłoszenia. Na pierwszy rzut oka wydaje się być świetną inwestycją, lecz w rzeczywistości przypomina wnętrze jak z horroru. O niecodziennym znalezisku poinformowała w sieci znana architektka.
25.01.2024 | aktual.: 25.01.2024 21:43
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Rynek nieruchomości potrafi zadziwić. Czasami jest to sprawka mikrokawalerek za kosmiczne ceny, a czasami mieszkań w najdziwniejszych lokalizacjach. Jednym ze "znalezisk" w mediach społecznościowych podzieliła się ostatnio Magdalena Milert. Kobieta czynnie prowadzi konto na Instagramie, gdzie obserwuje ją blisko 70 tys, internautów. Zajmuje się także prowadzeniem bloga o architekturze i gospodarce przestrzennej.
Ostatnio architektka podzieliła się niecodzienną wizualizacją mieszkania. Nowoczesne wnętrze wygląda wręcz luksusowo, lecz gdy przyjrzymy się dokładniej, dowiemy się, że przestrzeń znajduje się w suterenie zabytkowej kamienicy z 1900 roku. Jednak nie to jest najbardziej zaskakujące.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mieszkanie lub biuro w centrum Krakowa za 550 tys. zł
Nieruchomość z pewnością zachęca przygotowanymi wizualizacjami i przedstawieniem tego, jak może wyglądać w przyszłości. Nowoczesne wnętrze z kominkiem oraz z drewnianymi półkami na wina. Do tego przestronna sypialnia z dużym łóżkiem oraz otwarta kuchnia. Mieszkanie z klimatyczną cegłą na ścianach aż zachęca do stworzenia przytulnego domu.
Z opisu oferty dowiadujemy się jednak, że lokal znajduje się w centrum Krakowa, w suterenie i to w dodatku w kamienicy z 1900 roku, a stan wykończenia opisany jest jako "do remontu". Liczące blisko 82 m2 wnętrze tak naprawdę jest tylko wizją tego, jak może wyglądać krakowska nieruchomość. Jak się okazuje, stan rzeczywisty całkowicie odbiega od pięknych grafik.
Architektka postanowiła podzielić się zdjęciami lokalu, który przypadkowo znalazła w internecie. Zaintrygowana wizualizacją, kliknęła ogłoszenie, a jej oczom ukazał się realny stan nieruchomości.
"(...)Z odsieczą przeciw nudzie przyszedł jeden z portali mieszkaniowych, gdzie jako zajawka pojawiało się klimatyczne, ceglane… mieszkanie, albo biuro. I to z MPEC! Zaciekawiona klikam w ofertę, przecież tak wspaniała wizualizacja aż się prosi, żeby pokazać, jak przygotowano pod przyszłych właścicieli wnętrze! Rozczarowałabym się, gdybym miała jakieś oczekiwania. Na szczęście już nie mam" - napisała Magdalena Milert.
Mieszkanie w suterenie i remont w pakiecie
Dotarliśmy do oficjalnej oferty, aby dowiedzieć się więcej na temat lokalu. Na całą powierzchnię składa się pięć pomieszczeń, z czego dwa największe liczą ponad 20 m2.
Okazuje się, że do ceny nieruchomości można dodać ok. 315 tys. zł. Za tę kwotę zostawanie wykonana niezbędna dokumentacja techniczna oraz wejście od strony podwórka. Oprócz tego dodatkowe koszty mają pokryć m.in. wymianę czterech okien, wykonanie drzwi wejściowych oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.
Internauci zastanawiają się nad jednym
"Na studiach w Kraku wynająłem pokój w czymś takim, co prawda z większym oknem. Tak czy inaczej, wytrzymałem tam miesiąc", "Na plus to przynajmniej cena dobra - teraz znaleźć mieszkanie za 30 tysięcy za metr to żaden problem", "Jest klimatyczne z pewnością..." - czytamy w komentarzach pod wątkiem na Threads.net.
Fakt mieszkania w suterenie i tego, w jakim stanie znajduje się nieruchomość, nie była najbardziej intrygującą rzeczą. Po gruntownym remoncie lokal może wyglądać naprawdę ekskluzywnie - co z resztą widać na dołączonych wizualizacjach. Internauci jednak zastanawiali się nad jedną rzeczą, a konkretnie ilością światła w pomieszczeniach.
"Nie ma w Polsce żadnych wymagań co do okien w miejscach przeznaczonych do zamieszkania? Jakieś przepisy przeciwpożarowe?" - napisała jedna z komentujących kobiet.
"Warunki techniczne, dział III, rozdział 5, § 73: 1. W pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi poziom podłogi powinien znajdować się powyżej lub być równy poziomowi terenu przy budynku. Do tego nasłonecznienie, odpowiedni stosunek powierzchni okna do powierzchni podłogi" - odpowiedziała architektka.
Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl