Zobaczyła nowego prowadzącego "Wiadomości". Nie ukrywa, co o nim myśli

Beata Tadla wsparła kolegę dziennikarza
Beata Tadla wsparła kolegę dziennikarza

21.12.2023 10:55, aktual.: 21.12.2023 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

20 grudnia 2023 roku o 19:30 na antenie TVP1 widzowie nie zobaczyli "Wiadomości". Wyemitowano jedynie oświadczenie Marka Czyża, który już wkrótce będzie prowadzić odmieniony serwis informacyjny. Kciuki za dziennikarza trzyma Beata Tadla. Skąd się znają?

"Żaden polski obywatel, który finansuje media publiczne, nie ma obowiązku wsłuchiwać się w propagandę. Ma prawo oczekiwać rzetelnej i obiektywnej informacji" - podkreślił Marek Czyż w środowy wieczór na antenie TVP1. Dziennikarz będzie prowadzić serwis informacyjny po tym, jak Sejm przyjął ustawę o mediach publicznych, a na Woroniczej rozpoczęły się zmiany.

Okazuje się, że Czyż może liczyć na wsparcie Beaty Tadli. Co ciekawe, w przeszłości pracowali razem w innym serwisie informacyjnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Beata Tadla reaguje na zmiany w TVP

Dziennikarka 20 grudnia włączyła telewizor, aby zobaczyć, co zostanie przedstawione widzom TVP1 o 19:30. Tadla oznaczyła na InstaStories Marka Czyża, który wydał oświadczenie na wizji, tłumacząc, jak teraz będzie wyglądać serwis informacyjny.

"Wiadomości będą pokazywały fotografię Polski i świata. Fotografię, nie obraz. Obraz malowano przez osiem lat partyjnymi barwami. Dziś nie będzie "Wiadomości", ale jutro podamy państwu rzetelny informacyjny program. Zamiast propagandowej zupy zaproponujemy państwu czystą wodę. Ja nazywam się Marek Czyż. Serdecznie zapraszam" - podkreślił.
Beata Tadla wspiera Marka Czyża
Beata Tadla wspiera Marka Czyża

Obok nazwiska dziennikarza pojawiły się trzy emotikony, w tym polska flaga i serduszko. W ten sposób koleżanka nowego prowadzącego dała znać, że trzyma za niego kciuki.

Pracowali razem w Nowa TV

Przypomnijmy, że Beata Tadla i Marek Czyż znają się od dłuższego czasu. Dziennikarze wspólnie prowadzili główny serwis informacyjny stacji Nowa TV, "24 godziny", w latach 2016-2018. 30 listopada 2018 roku ukazało się ostatnie wydanie programu. Jako przyczynę zdjęcia "24 godzin" z anteny podawano kwestie biznesowe.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (32)