Zobaczyła pomnik Villas. Doda nie gryzła się w język

Zobaczyła pomnik Villas. Doda nie gryzła się w język

Doda wypowiedziała się w kwestii pomnika Violetty Villas
Doda wypowiedziała się w kwestii pomnika Violetty Villas
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram.com | AKPA
12.06.2023 13:10, aktualizacja: 12.06.2023 14:08

Doda wypowiedziała się na temat kosztownego pomnika Violetty Villas. Wokalistka skomentowała, że lepiej byłoby doceniać ludzi za życia, niż wydawać pieniądze na ich upamiętnianie po śmierci.

Violetta Villas była słynną śpiewaczką estradową, aktorką, kompozytorką oraz autorką tekstów. Wokół niej pojawiało się wiele kontrowersji, jednak jej charakterystyczna barwa głosu i talent doceniane były nie tylko w Polsce, lecz również za granicą. Artystka zmarła 5 grudnia 2011 roku w Lewinie Kłodzkim. 

To właśnie tam kilka dni temu odsłonięto pomnik upamiętniający Villas. 170-centymetrowa figura z brązu waży prawie ćwierć tony i kosztowała 96 tys. zł. Na uroczystym odsłonięciu posągu zabrakło jednak syna artystki. W sprawie pomnika zdecydowała się wypowiedzieć Doda.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Doda skomentowała kosztowny pomnik Villas

W instagramowej relacji wokalistka zabrała głos w temacie posągu, który stanął w Lewinie Kłodzkim.

- Widziałam, że powstał jakiś taki piękny, drogi pomnik na cześć Violetty Villas. Upamiętnienia jej artyzmu, bo jest dla wielu fanów ikoną. Widziałam, że niektórzy fani się złożyli na ten pomnik, bo wyszedł bardzo drogo - rozpoczęła swoją wypowiedź.
Doda powiedziała co myśli na temat pomnika Villas
Doda powiedziała co myśli na temat pomnika Villas© Instagram.com

Wokalistka uważa, że artystów powinno doceniać się nie tylko wtedy, gdy już odejdą.

- Żadne pomniki, żadne nazwane ulice, żadne niesamowite odznaczenia po śmierci nikogo nie obchodzą. Naprawdę. Artyści pragną być docenieni za życia. Zwłaszcza taki przypadek jak Violetta Villas, kiedy kompletnie nikt nie zainterweniował, kiedy w jej ostatnich momentach życia, każdy dokładnie wiedział, w jak tragicznej sytuacji się znajduje. To tym pomnikiem, chyba tak naprawdę tylko wyrzuty sumienia żyjących można wyciszyć. (...) Doceniajmy ludzi za życia. Pomagajmy artystom za życia - kontynuowała.

Śmierć Violetty Villas

Doda swoją wypowiedzią nawiązała do tragicznej sytuacji, w jakiej pod koniec życia znalazła się Violetta Villas. Śpiewaczka mieszkała w złych warunkach. W 2019 roku podano wyniki sekcji zwłok, z której wynikało, że artystka umierała w cierpieniach, a do zgonu mogły przyczynić się zmiany chorobowe, zmiany pourazowe oraz urazy klatki piersiowej.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta