Najgorszy błąd z tulipanami. Przestaną kwitnąć

Kwitnące tulipany potrafią całkowicie odmienić ogród. Choć może się wydawać, że nie są zbyt wymagające, takie myślenie jest błędne. Odpowiednia uprawa oraz pielęgnacja jest kluczem do ich utrzymania.

Kwitnące tulipany potrafią odmienić ogród / zdjęcie poglądowe
Kwitnące tulipany potrafią odmienić ogród / zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Tulipany są pięknym symbolem wiosny, który dostaniemy obecnie praktycznie w każdym sklepie - nawet supermarkecie. Sprawią jednak jeszcze większą radość, gdy pojawią się nie tylko w wazonie, ale także w ogrodzie. Tulipany potrafią bowiem odmienić każdy skrawek ziemi, sprawiając, że stanie się ona kolorowa i ciesząca oko. To, co trzeba jednak zrobić najpierw, to zapoznać się z zasadami dotyczącymi ich uprawy i pielęgnacji.

Dlaczego tulipany nie kwitną?

Tulipany uchodzą powszechnie za łatwe w uprawie. Wiele osób sądzi, że wystarczy im trochę słońca i wody, by szybko rozkwitnąć. To błędne przekonanie. Uprawa i pielęgnacja tulipanów obejmuje kilka ważnych zasad, których należy się trzymać. Jeżeli popełnimy choć najmniejszy błąd, kwiaty mogą wcale nie zakwitnąć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  1. Warunki glebowe. Tulipany niestety nie odnajdą się wszędzie. Do prawidłowego wzrostu potrzebują żyznego i przepuszczalnego podłoża. Ponadto, dobrze dobranego nawozu mineralnego, zastosowanego jeszcze przed wiosną.
  2. Światło. Zbyt mała ilość światła sprawi, że tulipany nie rozkwitną. To kwiaty, które uwielbiają ciepło i słońce, więc im więcej tego otrzymają, tym piękniejsze będą.
  3. Wybór cebulek. Jeżeli wybierzemy uszkodzone bądź chore cebulki, nie możemy liczyć na kwitnienie tulipanów. Ich kondycja i wygląd są kluczowe przy zakupie.
  4. Pielęgnacja po przekwitnięciu. Wiele osób uważa, że jest ona najmniej ważna. Jeśli nie usuniemy jednak zaschniętych pędów, nowe nie będą mogły urosnąć.

Jak wspomóc kwitnienie tulipanów?

Istnieje kilka trików, które warto zastosować, by cieszyć się pięknym rozkwitem tulipanów. Pierwszą i jedną z najważniejszych czynności musimy wykonać już na etapie sadzenia roślin. Jest nią zastosowanie specjalistycznego preparatu, który będzie stymulował wzrost korzeni. Drugą - odpowiednie rozstawienie cebulek, by sobie nie przeszkadzały. Jeżeli będą musiały konkurować o wodę i składniki odżywcze, nic z tego nie wyniknie.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
tulipanyuprawa roślinogród

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)