Zwiń w kulkę i potrzyj czajnik. Będzie lśnił jak nowy

Zwiń w kulkę i potrzyj czajnik. Będzie lśnił jak nowy

Jak wyczyścić czajnik?
Jak wyczyścić czajnik?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
14.07.2023 16:55, aktualizacja: 14.07.2023 21:15

Czajniki gazowe znowu stają się modne – wszystko dzięki ich retro wyglądowi, który nadaje charakteru w każdej kuchni. Problem pojawia się jednak, kiedy czajnik staje się brudny. Na szczęście istnieje bardzo prosty trik, dzięki któremu możemy go szybko wyczyścić.

Czajniki gazowe odeszły do lamusa wraz ze wzrostem popularności czajników elektrycznych. Wydaje się, że to najszybszy i najprostszy sposób zagotowania wody. Ostatnio jednak czajniki tradycyjne znowu wracają do łask - wszystko dzięki ich retro wyglądowi, który może być ozdobą każdego wnętrza.

Jak wyczyścić czajnik tradycyjny?

Jednym z dużych minusów czajnika tradycyjnego może być jego czyszczenie. Często przysparza ono sporo problemów, ponieważ szybko staje się on wręcz czarny i przypalony z zewnątrz, a czasem też tłusty od gotowania dań w garnkach obok. Jak temu zapobiec?

Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób na wyczyszczenie czajnika. Nawet jeśli wykorzystujemy drogie, sklepowe środki bywa, że nie wystarczają one do dokładnego wypolerowania czajnika na błysk. Dobrze sprawdzi się banalny, domowy trik, do którego potrzebujemy zaledwie kilku rzeczy: mleczka do czyszczenia, ściereczki, ręcznika papierowego, folii aluminiowej oraz czegoś do natłuszczania - na przykład gliceryny czy oliwki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Folia aluminiowa wyczyści czajnik. Oto prosty sposób

Jak wyczyścić czajnik za pomocą folii aluminiowej? Wystarczy nałożyć mleczko do czyszczenia, a następnie poczekać około kwadransa, by aktywować działanie produktu. Następnie dokładnie szorujemy czajnik, ale używamy do tego zwiniętej w kulkę folii aluminiowej, która doskonale usuwa brud. Na koniec płuczemy czajnik pod bieżącą wodą i natłuszczamy go niewielką ilością oliwki lub gliceryny.

Folia aluminiowa przyda się także do czyszczenia innych zabrudzonych powierzchni czy usuwania zaschniętych resztek, a także spalenizny na żelazku. Przyda się też do prania – wystarczy wrzucić zmiętą kulkę do bębna, żeby pranie po wyciągnięciu się nie elektryzowało.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta