Blisko ludziSeks a ciąża

Seks a ciąża

Seks a ciąża
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
27.11.2007 13:57, aktualizacja: 26.06.2010 20:41

Niby dlaczego miałabyś rezygnować ze seksu na dziewięć miesięcy? To, że jesteś w ciąży nie oznacza, że nie możesz się kochać, a wiąże się jedynie z tym, ze podczas zbliżenia Ty i Twój partner musicie być ostrożniejsi niż przedtem.

Niby dlaczego miałabyś rezygnować ze seksu na dziewięć miesięcy? To, że jesteś w ciąży nie oznacza, że nie możesz się kochać, a wiąże się jedynie z tym, ze podczas zbliżenia Ty i Twój partner musicie być ostrożniejsi niż przedtem.

Tak czy nie?

Tak naprawdę wiele kobiet właśnie będąc w stanie błogosławionym odczuwa większą niż kiedykolwiek ochotę na miłość. Oczywiście nie jest to regułą. Niektóre panie twierdzą, że im większe stają się ich brzuchy, tym mniejszą mają ochotę na seks.

Inne z kolei mówią, że w czasie trwania ciąży mają okresy, kiedy ich ochota na seks jest ogromna, a zaraz potem w ogóle o nim nie myślą. Dobrze jednak mieć tą świadomość, że jeśli ma się na niego chęć, nie trzeba pozbawiać się tej przyjemności.

Kiedy uważać?

Jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko dotyczące seksu podczas ciąży, to dotyczy ono tych zagrożonych poronieniem, lub takich, kiedy to poród może nastąpić przedwcześnie. Jeśli nie jesteś pewna, czy grozi ci któraś z tych ewentualności, powinnaś skonsultować się ze swoim lekarzem lub położną. Przeciwwskazaniem może być również ciąża mnoga i krwawienia z dróg rodnych.

Podczas ciąży nie wolno kochać się z mężczyzną, co do którego nie jesteś pewna, czy nie cierpi na choroby przenoszone drogą płciową. Nie dość, że może zarazić Ciebie, to jeszcze Twoje dziecko.

Ponadto, jeśli Ty i Twój partner zdecydujecie się na seks oralny, to mężczyzna pod żadnym pozorem nie może wdmuchiwać powietrza w Twoją pochwę. Pęcherzyk powietrza może spowodować zator naczyń krwionośnych, co może być śmiertelne w skutkach - zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Nie należy również umieszczać w pochwie żadnych ciał obcych i płynów (np. wody).

CAŁY TEN CYBERSEKS
Uprawiając seks podczas ciąży musisz pamiętać o jednym – unikaj ryzykownych eksperymentów. Zwisanie z żyrandola czy kochanie się na pełnym ostrych noży stole kuchennym to może nie najlepsze pomysły. Poza tym jednak można całkiem sporo.

Wybór pozycji

Do najbezpieczniejszych i najprzyjemniejszych dla ciężarnych pozycji należy m. in. pozycja „na jeźdźca”. Piersi większości kobiet przy nadziei są wyjątkowo wrażliwe, a takie ułożenie umożliwia partnerowi pieszczenie ich i gwarantuje partnerce wyjątkowe doznania.

Tradycyjna pozycja misjonarska nie sprawdza się, kiedy ma się wystający brzuszek, ale można spróbować wariacji na jej temat. Partnerka leży na plecach, jej nogi są ugięte w kolanach, a stopy oparte o klatkę piersiową partnera lub jej nogi są wyprostowane, ich tylną stroną wsparte całkowicie na brzuchu i klatce piersiowej partnera.

Pozycja „łyżeczki” jest również bezpieczna. Leżąc na boku nie ma możliwości obciążenia brzucha. Penetracja jest dość płytka, więc „na łyżeczki” można kochać się nawet w zaawansowanej ciąży.

„Od tyłu” – w ten sposób również można się kochać podczas ciąży. Oczywiście leżenie na brzuchu nie jest dobrym pomysłem, ale odpowiedni jest tu wariant „na pieski” (partnerka na czworakach) lub też partnerka może klęczeć przy łóżku, opierając się o nie, najlepiej z poduszkami pod kolanami. W obu tych przypadkach mężczyzna wchodzi od tyłu. Pamiętajmy, że „od tyłu” to pozycja zapewniająca głęboką penetrację, trzeba więc zachować ostrożność i zasygnalizować partnerowi, jeśli tylko pojawi się ból.

Inną, wskazaną dla ciężarnych pozycją jest pozycja siedząca. Partner siedzi na solidnym, wygodnym krześle, fotelu lub na krawędzi łóżka, z nogami na ziemi, a partnerka dosiada go okrakiem.

Nie bój się seksu w ciąży

Wiele kobiet ma opory przed seksem podczas ciąży, bojąc się, że to, co robią, może mieć jakiś negatywny wpływ na dziecko. Trzeba zapomnieć o tych obawach.

Po pierwsze, podczas stosunku penis nie wchodzi w kontakt z płodem. Po drugie, jeśli Ty jesteś szczęśliwa, noszone przez Ciebie maleństwo – również. Substancje chemiczne uwalniane przez organizm podczas orgazmu działają odprężająco, wprawiają w błogostan. Te uczucia udzielą się także Twojemu dziecku.

Poza tym, na pamiętaj, że oprócz tego, że jesteś matką, jesteś także kobietą, która musi pielęgnować swój związek. Niestety nasza kultura wyraźnie oddziela od siebie te dwie role, tak jakby matka nie mogła być kochanką, a kochanka – matką. Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać. Masz prawo do swoich potrzeb, nie ma nic złego w tym, że chcesz się kochać, kiedy jesteś w ciąży.

Jeśli Twoja ciąża jest ciążą niskiego ryzyka, najprawdopodobniej, oczywiście o ile będziesz chciała, możesz swobodnie kochać się ze swoim partnerem. Dobrze skonsultować się z prowadzącym Twoją ciążę specjalistą, i zapytać go, czy nie widzi żadnych przeciwwskazań.

Choć skurcze odczuwane podczas orgazmu są inne niż te związane z porodem, to większość lekarzy zaleca abstynencję kilka tygodni przed rozwiązaniem. Męskie nasienie zawiera substancję chemiczną, która może stymulować skurcze porodowe.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także