Moda10 rzeczy, których możemy się spodziewać po 13. edycji Fashion Weeku w Łodzi

10 rzeczy, których możemy się spodziewać po 13. edycji Fashion Weeku w Łodzi

Już dzisiaj wieczorem w Łodzi startuje Fashion Philosophy Fashion Week Poland. Szczęśliwa trzynasta edycja potrwa do niedzieli. Wśród atrakcji m.in. pokaz Jerzego Antkowiaka, legendy polskiej mody, wystawa ilustracji modowej i desant debiutantów z „Project Runway”. Dlaczego warto wybrać się do Łodzi?

10 rzeczy, których możemy się spodziewać po 13. edycji Fashion Weeku w Łodzi
Źródło zdjęć: © Eastnews

12.11.2015 | aktual.: 12.11.2015 16:55

Już dzisiaj wieczorem w Łodzi startuje Fashion Philosophy Fashion Week Poland. Szczęśliwa trzynasta edycja potrwa do niedzieli. Wśród atrakcji m.in. pokaz Jerzego Antkowiaka, legendy polskiej mody, wystawa ilustracji modowej i desant debiutantów z „Project Runway”. Dlaczego warto wybrać się do Łodzi?

  1. Podczas dzisiejszej gali otwarcia odbędzie się pokaz „niegrzecznego chłopca polskiej mody”, Jerzego Antkowiaka. Legendarny dyrektor ds. wzornictwa w Modzie Polskiej, który w mistrzowski sposób balansował na granicy artyzmu i komercji, jest mentorem dla młodego pokolenia polskich projektantów. Wieczór mody zwieńczy pokaz Portugalczyka Carlosa Gila, który uwielbia spektakularne suknie, świetnie odszyte płaszcze i luksusowe detale takie jak pióra.
  1. W kolejnych dniach w ramach Designer Avenue będziemy mogli zobaczyć m.in. pokaz marki Jacob Birge Vision, założonej przez zwycięzcę pierwszej edycji programu „Project Runway”, który właśnie otworzył swój butik w warszawskim domu handlowym Modo. Na wybieg zaprosił uczestników siostrzanego programu TVN „Top Model”. Jego futurystyczną, ale minimalistyczną modę będzie można porównać z projektami VANDIS by Michał Zieliński, który wygrał drugą edycję „Project Runway”, a równie dobrze czuje się w stylu sportowym, co wyrafinowanym. Młodzi twórcy zmierzą się w Alei Projektantów z tymi o ugruntowanej już pozycji. Na bieżąco będzie można śledzić pokazy Violi Piekut, która szyje suknie ślubne dla gwiazd, ulubienicy polskich aktorek, Natalii Jaroszewskiej, Violi Śpiechowicz, która tworzy polską modę od lat 90., a także młodych gwiazd: Piotra Drzała i duetu Odio x Pieczarkowski.
  1. Do tej pory pokazy dzieliły się na Designer Avenue z utytułowanymi twórcami i blok Off Out Of Schedule, przeznaczony dla twórców awangardowych, którzy nie poddają się prawom gustów, rynku, trendów. Tym razem oprócz Off Out Of Schedule, gdzie pokażą m.in. Katarzyna Romańska, Khategat i Kombokolor, powstał segment Studio, lansujący młodych zdolnych projektantów, którzy już za chwilę mogą trafić na Designer Avenue.
  1. Ubrania, dodatki i gadżety ponad 50. polskich marek będzie można kupić w strefie Showroom, która rusza już w czwartek o godz. 16.00. Wejście w niedzielę nie jest biletowane!
  1. W przerwach między pokazami można wybrać się na wystawę Across Poland with Best Illustration. Zebrano na niej ponad sto prac 46 najlepszych światowych ilustratorów mody, z Japonii, Chin, Kolumbii, USA i Indonezji. Wielu z nich pracuje na uczelniach artystycznych w Londynie i Nowym Jorku. Warto zwrócić uwagę na Helen Bullock, która współpracowała z Johnem Galliano oraz marką Louis Vuitton, Veronicę Lawlor, która pracuje w Nowym Jorku oraz Caroline Andrieu, która rysuje supermodelki, w tym Anję Rubik.
  1. W piątek o godz 18:30 w ramach akcji Let Them Know odbędzie się Szkolenie z ArtCoachingu, prowadzone przez Paulinę Kwiatkowską, certyfikowanego ARTcoacha, wspierającego artystów. To świetna opcja dla osób, które na fashion weeku szukają nie tylko wrażeń, ale i możliwości networkingu.
  1. Warto porozmawiać o modzie także z gośćmi zagranicznymi. Co sezon organizatorzy fashion weeka mają ambicję zapraszać ważnych blogerów, redaktorów i stylistów z całego świata. Tym razem w pierwszym rzędzie zasiądą Philiphe Pourhashemi, który pracuje przy blogu Diane Pernet, Dina De Fina z włoskiego „Collezioni Donna” i Adriano Cisani, fotograf pracujący dla brazylijskiego, japońskiego i włoskiego „Vogue'a”.
  1. Fashion week gromadzi najlepszych polskich blogerów, buduje kariery i pozwala zabłysnąć ekstrawaganckim osobowościom. Chociaż środowisko mody jest podzielone w ocenie fashion weeka, a pracownicy mediów chętniej jeżdżą do czterech stolic mody, blogofera zachłystuje się młodą modą, testując granicę indywidualnej ekspresji przez kostium. Warto obserwować konta blogerów na instagramie i zdjęcia mody ulicznej. Na fashion weeku ulica także jest wybiegiem!
  1. Najmodniejszym gadżetem fashion weeka będą butelki wody Evian zaprojektowane przez Alexandra Wanga. Warto się z nimi pokazać w pierwszym rzędzie i zabrać do domu.
  1. Po raz pierwszy wszystkie najważniejsze wydarzenia tygodnia mody będzie można obserwować na oficjalnym koncie na Snapchacie. Nawet jeśli nie wybieracie się do Łodzi, modę macie w zasięgu ręki.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)