Trwa ładowanie...

22 baty w Indonezji. Pobito pary za publiczne okazywanie uczuć

Świat obiegły szokujące zdjęcia z miejscowości Banda Aceh w Indonezji. Policja wychłostała 5 par bez ślubu, które przyłapano na okazywaniu sobie uczuć w miejscu publicznym. Biciu przyglądał się tłum mieszkańców, w tym dzieci.

22 baty w Indonezji. Pobito pary za publiczne okazywanie uczućŹródło: East News
d1q8kg6
d1q8kg6

Od 4 do 22 batów – tyle dostały niezamężne pary, które złamały prawo szariatu w Banda Aceh w Indonezji. Kobiety i mężczyzn uderzano przed wejściem do meczetu. Kara dotyczyła jednego z trzech zachowań: przytulania, trzymania się za ręce lub uprawiania seksu.

Świadkami były tysiące osób, również dzieci. Patrzyli jak zamaskowany oficer policji religijnej uderzał raz po raz skazanych. Wcześniej osoby te spędziły kilka miesięcy w więzieniu.

"Mamy nadzieję, że w przyszłości nie będzie już takich przypadków – to żenujące" – powiedział jeden z policjantów.

Chłosta jest powszechnie stosowaną karą w tym regionie. Baty dostaje się za m.in. hazard, picie alkoholu i seks z osobą tej samej płci czy seks pozamałżeński.

d1q8kg6

Organizacje zajmujące się prawami człowieka uznają publiczne chłosty w Banda Aceh za okrutne, a prezydent Indonezji Joko Widodo wezwał do ich zaprzestania. Praktyka ta ma jednak szerokie poparcie wśród miejscowej ludności.

Zobacz także: Triki urodowe z PRL-u. Testujemy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q8kg6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q8kg6