Trwa ładowanie...

22-latka walczy o życie w szpitalu. Wystarczyło, że zadrapał ją kot

Niewinne zdarzenie podczas wakacji może skończyć się dla 22-letniej Scarlet Goodrich tragicznie. Pochodząca z Wielkiej Brytanii turystka walczy o życie w szpitalu w Melbourne. Przyczyną jej ciężkiego stanu jest drobne zadrapanie przez bezdomnego kociaka.
Share
Należy być ostrożnym w kontaktach z kotami, szczególnie tymi żyjącymi na ulicy.
Należy być ostrożnym w kontaktach z kotami, szczególnie tymi żyjącymi na ulicy. Źródło: 123RF
d1g2bvw

Młoda Brytyjka, która podróżowała po Australii i zarabiała na dalszą część wyprawy zbierając owoce w jednym z sadów, pewnego dnia została zadrapana przez błąkającego się po okolicy kociaka. Jak podaje "The Sun", wkrótce po tym zdarzeniu dziewczyna zaczęła odczuwać paraliżujący, głęboki ból pleców.

Scarlet trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Lekarz stwierdzili u niej zapalenie opon mózgowych, obrzęk mózgu i zatrucie krwi. – Lekarze podejrzewają, że mogła złapać niezwykle rzadką toksynę od bezdomnego kociaka, z którym weszła w kontakt na farmie – wyjaśnia wujek dziewczyny Christian Goodrich w rozmowie z "The Sun".

Z uwagi na tzw. ADEM, czyli ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia, w ubiegłym tygodniu dziewczyna została już poddana jednej operacji. Wcześniej była całkowicie zdrowa i pełna energii. Jej rodzina jest zszokowana i zrozpaczona. Scarlet prawdopodobnie spędzi Gwiazdkę w szpitalu.

d1g2bvw

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że udomowione zwierzęta, takie jak psy i koty, szczególnie jeśli żyją na ulicy, mogą być nosicielami chorób atakujących również ludzi. Od kotów możemy zarazić się między innymi pasożytem Toxoplasma gondii. Nie wywołuje on żadnych objawów, jednak powoduje poważną chorobę, zwaną toksoplazmozą. Toksoplazmoza jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży, wywołując nieprawidłowości w rozwoju płodu czy nawet prowadząc do poronień.

Zobacz też: Brytyjski kot dyplomata nową gwiazdą Internetu

d1g2bvw

Podziel się opinią

Share
d1g2bvw
d1g2bvw