Trwa ładowanie...
d33mtmv

31 sierpnia. Kartka z kalendarza

Mamy 31 sierpnia 2018 roku. Dokładnie 21 lat temu świat usłyszał o śmierci księżnej Diany oraz Dodi'ego Al-Fayeda. Para spędzała razem czas w Paryżu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Okoliczności śmierci Diany do dziś budą wiele wątpliwości
Okoliczności śmierci Diany do dziś budą wiele wątpliwości (ONS.pl)
d33mtmv

Księżna oraz jej kochanek zginęli w wypadku samochodowym, który miał miejsce w tunelu Alma. Diana i Dodi uciekali przed natrętnymi paparazzi, którzy ścigali ich samochód na motocyklach. Kierowca, który jechał powyżej dozwolonej prędkości, stracił kontrolę nad prowadzonym przez niego Mercedesem S-280 i uderzył w jedną z podór tunelu.

Kierowca - Henri Paul - oraz Dodi Al-Fayed zginęli na miejscu. Księżna Diana zmarła kilka godzin później, po przewiezieniu do szpitala. Wypadek przeżył ochroniaż księżnej - Trevor Rees-Jones. Mężczyzna nie pamięta wiele z tamtych wydarzeń.

Winą za wypadek obarczono kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Fotoreporterzy byli zdeterminowani zdobyciem najlepszego zdjęcia do tego stopnia, że przez w pierwszych chwilach po wypadku, nie zdecydowali się na wezwanie pomocy. Nie przestali robić zdjęć nawet po przyjeździe służb ratowniczych oraz policji. To zachowanie fotoreporterów uchodzi za jeden z najbardziej haniebnych przypadków tak zwanego "żółtego dziennikarstwa".

d33mtmv

Wokół całego zdarzenia pojawiło się wiele teorii spiskowych, jedną z najsłynniejszych jest zamach zlecony przez rodzinę królewską. Zwolennicy tej teorii twierdzą, że Diana była w ciąży z Dodim. Świadoma tego rodzina Diany miała rzekomo użyć wszelkich środków, w celu uniknięcia skandalu, wliczając w to zlecenie zabójstwa księżnej.

Inną popularną teorią spiskową jest udział brytyjskich służb specjalnych. Były agent MI6 - Richard Tomlinson - został odsunięty od służby w wywiadzie i spędził czas w więzieniu za złamanie tajemnicy państwowej nr 1989. Tomlinson zeznał, że służby śledziły przebieg wypadku Diany, który do złudzenia przypominał poznany przez niego w 1992 roku plan zabójstwa prezydenta Serbii.

W zamach wierzy także Mohamed Al-Fayed, ojciec Dodi'ego. Milioner twierdzi, że służby zablokowały jezdnię w tunelu przy użyciu Fiata Uno. Stojący na drodze samochód miał zmusić kierowcę Mercedesa do uniku, który wyrzucił go z trasy. Dowodem na tę teorię ma być obecność białego lakieru na karoserii wraku limuzyny.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d33mtmv

Podziel się opinią

Share
d33mtmv
d33mtmv